Ziņas

Sports

Sāksies sacensību seriāls “Valkas četrcīņa – 2017”

Foto: no albuma

Sacensību seriāls “Valkas četrcīņa” ir tradicionāls pasākums vairāku gadu garumā ne tikai Valkas novada, bet arī citu novadu, kā arī kaimiņvalsts Igaunijas iedzīvotājiem. Tā mērķis ir popularizēt un veicināt sportiski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, nodarbojoties ar sportu visu gadu, kā arī radīt iespēju ikvienam cilvēkam sistemātiski nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, informē Valkas novada domes Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs Raivis Graņics.

Seriāls notiek četrās dažādās disciplīnās: distanču slēpošana, šosejas riteņbraukšana, MTB jeb kalnu riteņbraukšana un skrējiens. Šogad pirmais no tiem norisināsies 21. janvārī, kad Valkas pagasta “Sedaskalnos” plkst. 11 tiks dots starts distanču slēpošanā. Organizatori gan piebilst, ka  neatbilstošu laika apstākļu dēļ sacensības slēpošanā var tikt pārceltas vai nomainītas ar skriešanu.

Sacensību sezonas otrais posms – šosejas riteņbraukšana – plānota 10. jūnijā, savukārt trešais posms – MTB riteņbraukšana “Apkārt Zāģezeram” – 12. augustā, bet noslēdzošais posms ar skrējienu “Apkārt Zāģezeram” gaidāms 14. oktobrī.

Kā informē R. Graņics, sacensību seriālā sportists var piedalīties visos posmos, bet var arī startēt atsevišķā posmā, piemēram, skriešanā, jo pēc katrām sacensībām tiek apbalvoti trīs labākie savā vecuma grupā. Sportisti ir sadalīti vecuma grupās, kā arī Veselības klase tiem, kuriem mērķis nav uzstādīt konkurēt par godalgotajām vietām, bet gan fiziski izkustēties. Pēc katra posma pie balvas tiek arī aktīvākais vīrietis un sieviete šajā klasē.
“Valkas četrcīņa” iespējams veidot savu domubiedru komandu, bet tad gan jāpiedalās visos seriāla posmos, lai pretendētu uz kopvērtējuma apbalvošanu.

Sacensības vēl pēc vecuma grupām un dzimuma tiek iedalītas divās lielās grupās – “mazā četrcīņa” un “lielā četrcīņa”, līdz ar to pēc katra posma ar vērtīgām balvām tiek apbalvoti – viens labākais vīrietis absolūtajā vērtējumā “lielajā četrcīņā” un absolūtā rezultāta ieguvēja – sieviete “mazajā četrcīņā”.

Notiek arī sacensības bērniem, pavisam četrās vecuma grupās, kur distances ir simboliskas, ar un bez laika kontroles, lai jaunajai paaudzei rosinātu vēlmi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

Pēc katras seriāla sezonas, novada sportistu godināšanas pasākumā “Sporta laureāts”, tiek apbalvoti kopvērtējuma laureāti visās vecuma grupās, gan arī komandu vērtējumā. Apbalvojumi par pērno sezonu tiks pasniegti “Valkas četrcīņa – 2016” sezonas apbalvošanas pasākumā Valkas pilsētas kultūras namā, kas notiks 28. janvārī.