Ziņas

Izklaide

Sāksies otrais Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”

No šodienas līdz 9.oktobrim Valmierā un tuvākajā apkārtnē notiks Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Festivāls tiks atklāts šodien plkst.12 Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā.

Festivālā publisko pasākumu laikā Valmieras integrētajā bibliotēkā, Valmieras autoostā, Valmieras muzejā, Simjūda tirgū, Oleru muižā un “Valmiermuižas alus” darītavas klētī būs iespēja iepazīt arī citu Latvijas reģionu stāstniekus un tautas mutvārdu daiļradi dažādos Latvijas dialektos. Tāpat dalībnieki prasmes “spodrinās” meistardarbnīcās, šogad iepazīstot arī starptautisku pieredzi – Valmierā viesosies stāstniece no Šveices Rosvita Menke.

Šodien plkst.13 Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks aktivitāte “Toreiz mēs…”, iepazīstinot ar konkursa “Manas dzimtas stāsts par Valmieru” stāstiem. Plkst.15.10 interesenti aicināti pulcēties Valmieras autoostā. Tur teicēja lomu uzņemsies, kā arī ermoņiku skaņu pasaulē ievedīs “ieviņas” muzikants Juris Golvers un Vidzemes stāstniece Aelita Punkstiņa.

Savukārt plkst.17.15 Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks tikšanās ar izstādes “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē” veidotāju un Valmieras muzeja pētnieku Albertu Rokpelni.

8.oktobra rītā plkst.11 bibliotēku apmeklēt aicināti paši mazākie stāstu mīļotāji – Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks pasaku rīts pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Savukārt plkst.12 Valmieras muzeja Izstāžu nama otrajā stāvā būs UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” pasākums “Spēlē spēlmani! Ziemeļvidzemes spēlmaņi un viņu stāsti”.

Plkst.13 Oskars Patjanko klausītājus iepazīstinās ar “ieviņas” stāstiem un melodijām, bet Simjūda tirgus īpašo noskaņu festivāla dalībnieki papildinās no plkst.12 līdz 13, pilsdrupu estrādē iepriecinot klātesošos ar raibiem tirgus stāstiem un atbilstošu muzikālo pavadījumu.

Vidzemes stāstnieku festivāla noslēgums gaidāms 9.oktobrī, kad no plkst.11 līdz 12 “Valmiermuižas alus” darītavas klētī norisināsies “Stāstnieku stunda”.

Festivāla mērķis ir veicināt stāstniecības tradīciju kā nozīmīgas nemateriālā kultūras mantojuma daļas saglabāšanu, attīstīšanu un tālāknodošanu nākamajām paaudzēm Latvijā, īpaši pievēršoties Vidzemes reģionam.

Vidzemes stāstniecības attīstībā lielu darbu ar labiem panākumiem veic Valmieras integrētā bibliotēka, vācot, apkopojot un popularizējot valmieriešu stāstus.

Valmieras bibliotēka ir arī viena no UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” dalībniecēm. Savukārt biedrība “Haritas” 2014.gadā īstenoja projektu “Stāstnieku skola Vidzemē”, kurā 18 dažādu nozaru cilvēki pilnveidoja stāstītprasmi, lai radītu priekšnosacījumus Stāstnieku festivālam Vidzemē, kas pirmo reizi notika 2015.gadā.

Plašāka festivāla programma skatāma Valmieras integrētās bibliotēkas mājaslapā “www.biblioteka.valmiera.lv”.

II Vidzemes stāstnieku festivālu “Stāsti krēslā” rīko Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras muzeju, UNESCO LNK tīklu “Stāstu bibliotēkas”, Burtnieku novada pašvaldību, Oleru muižu un Vidzemes stāstniekiem. Atbalsts gūts arī Valmieras pilsētas pašvaldības organizētajā kultūras projektu konkursā.