Ziņas

Izklaide

Sāksies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vokālās mūzikas konkurss “Balsis”

Šodien ar skati plkst.13 Jelgavas novada Zaļenieku kultūras namā Latvijā sāksies vokālās mūzikas konkurss “Balsis”, kas ik gadu pulcē Latvijas bērnus un jauniešus ar skanīgākajām balsīm, tādējādi veicinot viņu interesi dziedāt vokālajos ansambļos, aģentūru LETA informēja 11.Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Kresa.

Pārējās skates norisināsies rīt, 7.martā, Cēsīs, 11.martā Kuldīgā, 12.martā Rīgā, 13.martā Rēzeknē. Maijā notiks fināla konkurss, un paši labākie dziedātāji un instrumentālisti svētku laikā priecēs klausītājus tautas mūzikas koncertā “Lai balstiņas tālu skan!” koncertzālē “Rīga” un citos svētku projektos.

Konkursa “Balsis” mērķis ir attīstīt un pilnveidot mazo mūzikas kolektīvu muzicēšanas tradīcijas un akustiskās muzicēšanas prasmi, viņu skatuvisko pieredzi un padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu. Lai veicinātu latviešu tautas dziesmu popularitāti bērnu un jauniešu vidū, obligāts nosacījums vokālās mūzikas konkursā “Balsis” ir dziedāt latviešu tautas dziesmu “a cappella”. Vokālie ansambļi konkursā uzstājas, neizmantojot skaņu pastiprinošas iekārtas un pavadījumam izmantojot tikai akustisko mūzikas instrumentu. Konkursā “Balsis 2015” vokālo ansambļu izpildījumā būs iespējams dzirdēt komponista Valda Zilvera jaundarbu – četrdaļīgu ciklu ar tautasdziesmu vārdiem “Danco, danco tu, saulīte”.

11.Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6.jūlija līdz 12.jūlijam, Svētku plašo programmu – ap 50 pasākumu – veidos koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mūsdienu deju kolektīvu sniegums, kā arī priecēs radošās darbnīcas, teātru izrādes u.c. aktivitātes.

Svētku sagatavošanā iesaistīti ap 100 000 skolēnu, bet svētkos jūlijā Rīgā piedalīsies ap 37 000 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī diasporu kolektīvi. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. 11.Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs.

LETA