Ziņas

Izklaide

Sāks projekta “Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstību” realizāciju

Ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju parakstīts līgums par Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas “Pārrobežu sadarbība” apakšprojekta “Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība” realizāciju. Tā īstenošanas ilgums ir 18 mēneši. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību finansējums). Projekta mērķi ir veicināt kopējas mākslas vides attīstību, rīkot kultūrizglītojošus pasākumus, nometnes, vasaras skolas un ekskursijas. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs. Projekta mērķa grupa ir Valkas un Valgas pilsētu mākslas interesenti, liekot akcentu uz 7 – 18 gadu veciem jauniešiem, kuri apmeklē Valkas Mākslas skolu jau tagad, vai plāno to darīt nākotnē.

Projekts ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi. Mākslas skolas rekonstrukcijas rezultātā skola iegūs plašākas telpas ar izstāžu zāli un labiekārtotu iekšpagalmu, kas Valgas bērniem dos vēl lielākas iespējas apmeklēt Valkas Mākslas skolu. Pēc ieejas pārbūves, iestāde būs pieejama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Iesaistoties dažādos pasākumos, abu dvīņu pilsētu jaunieši gūs vērtīgu pieredzi un zināšanas – Mākslas plenērā tiks zīmētas un gleznotas Valkas un Valgas pilsētu senās arhitektūras iezīmes, Jāņa Cimzes piemiņas pasākuma radošajā darbnīcā jebkurš interesents varēs iemēģināt kokles vai kanneles spēli. Vasaras plenēra un Koka skulptūru simpozija pieredzes apmaiņas braucienos Sabilē un Sāmsalā jaunieši iegūs augsta līmeņa profesionālo pieredzi tēlniecībā, grafikas meistardarbnīca paredz pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Igaunijas grafikas skolām. Pieredzes apmaiņas braucieni notiks arī uz Tartu Mākslas skolu Igaunijā un Ķoņu dzirnavām Valmieras rajonā. Projekta ietvaros Valkas Sociālās aprūpes nams iegūs jaunu telpu dizainu, bet autobusu pieturas Rīgas ielā, Valkā – jaunu noformējumu. Muzeju naktī visi interesenti tiks iepazīstināti ar Jāņa Cimzes kultūras mantojumu. Floristikas festivālā tiks iepazīta profesionālu floristu pieredze, vasaras akadēmijā paredzētas meistarklases datorgrafikā un lietišķajā mākslā, tautas mākslas svētkos audzēkņi tiks iepazīstināti ar senajām latviešu un igauņu tradīcijām. Visos pasākumos piedalīsies jaunieši un pedagogi, kā arī citi kultūras un mākslas interesenti no abām pilsētām. Šīs saskarsmes rezultātā vairāk tiks iepazīta otras tautas kultūra un tradīcijas, saziņā izmantotas svešvalodas (angļu un krievu).