Ziņas

Sabiedrība

Sāks konteineru laukumu izbūvi Cēsu vecpilsētā

Foto: no zaao.lv

Šomēnes Cēsu vecpilsētā tiks uzsākti darbi pie atkritumu konteineru laukumu izbūves, lai modernizētu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Kā informē Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Ance Saulīte, tuvākajās nedēļās notiks zemes līdzināšanas, rakšanas, betonēšanas un citi nepieciešamie darbi.

Līdzšinējo vecpilsētas atkritumu apsaimniekošanas kārtību, kad atkritumu savākšanas mašīna konkrētās dienās un laikos piebrauca pie mājām, jau šogad aizstās trīs pazemes un trīs virszemes konteineru laukumi, kuros tiks uzstādīti konteineri nešķirotiem sadzīves atkritumiem. Konteineru tukšošana tiks organizēta divas reizes nedēļā.

Pēc A.Saulītes teiktā, jaunās atkritumu savākšanas sistēmas projekts paredz, ka virszemes konteineru laukumi tiks izveidoti L.Kalēja ielā 5, Pils ielā 1 un Šaurā ielā pie L.Katrīnas ielas. Savukārt pazemes atkritumu konteineri atradīsies Rīgas ielā 7, Lenču ielā 7 un L.Skolas ielā 6.

Projekts tiek realizēts pamatojoties uz Cēsu novada pašvaldības un SIA “ZAAO” savstarpēji noslēgto līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Cēsu novada administratīvajā teritorijā. Būvprojekti ir saskaņoti ar Cēsu novada Būvvaldi un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.