Ziņas

Sports

Sākas titula aizstāvēšana

Cīņai gatavi. Cēsu “Lekrings” izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā tiksies ar “Rubeni”, pirmās divas spēles aizvadot izbraukumā.Foto: no floorball.lv

Viens no pēdējo gadu aizraujošākajiem Latvijas florbola čempionāta virslīgas regulārajiem turnīriem noslēdzies, jau nedēļas nogalē tiks aizvadītas pirmās izslēgšanas spēles. Sen nebijusi situācija, ka tikai pēdējā kārta salika pa vietām komandas un spēļu rezultātus bija grūti prognozēt. Tikai “Lielvārde” bija jau dažas kārtas iepriekš nodrošinājusi sev pirmo vietu, pārējām bija uzdevums ieņemt iespējami augstāku vietu. Pirmā šo uzvedumu paveica “Ulbroka/ FS Masters”, ar 13:5 pārspējot “FK Rīga” un nodrošinot 2.vietu. Vienus vārtus uzvarētāju labā guva arī Artūrs Jurševskis. 

Brīvas palika trešā un ceturtā vieta, kas komandām dod sava laukuma priekšrocības pirmajā izslēgšanu spēļu kārtā, un uz šīm vietām pretendēja četras komandas, arī Cēsu “Lekrings”. Tiesa, cēsniekiem bija ticis neērtākais pretinieks – “Lielvārde” – un spēlēt nācās izbraukumā. Lai arī spēles sākums bija “Lekringam” labvēlīgs, viņi izvirzījās vadībā 2:0, noturēties uz šī viļņa neizdevās. Mājnieki ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet trešās trešdaļas vidū cēsniekus jau atstāja iedzinējos 2:5. “Lekrings” gan panāca 3:5 un spēles turpinājumā mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču vārtus neguva, bet lielvārdieši divreiz bumbiņu raidīja tukšos vārtos. Desmit sekundes pirms spēles beigām mājnieki guva arī astotos vārtus, un Cēsu komandai zaudējums 3:8 un turnīra tabulā tikai 5.vieta. Vārtus guva Emīls Dzalbs, Toms Rīsmanis un Andris Rajeckis.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Cēsu komandai nāksies spēlēt pret “Rubeni”, kas pēdējā kārtā ar 10:1 sagrāva “FBK Valmiera/ ViA”, ieņemot ceturto vietu un valmieriešus atstājot sestajā.

Gan rubeniešiem, gan cēsniekiem pa 42 punktiem, bet savstarpējās spēlēs “Rubene” bija nedaudz veiksmīgāka, tāpēc ieņēma augstāku vietu, izcīnot sava laukuma tiesības ceturtdaļfinālā.

Trešo vietu turnīra tabulā ieņēma “Mogo – RTU/ Rockets”, kas ļoti rezultatīvā spēlē ar 15:7 pārspēja “SK Pārgauja”, kas turnīrā finišēja desmitajā vietā, neiekļūstot izslēgšanas turnīrā.

Septītajā vieta “FK Rīga”, astotajā – “FK Kurši”. Līdz ar to pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā savā starpā cīnīsies: “Lielvārde” – “FK Kurši”, “Ulbroka/ FS Masters” – “FK Rīga”, “Mogo – RTU/ Rockets” – “FBK Valmiera/ ViA”, kā arī “Rubene” – “Lekrings”. Sestdien un svētdien pirmās divas spēles notiks Kocēnos. Spēles notiks līdz kādas komandas četrām uzvarām, šī pāra uzvarētājs, visticamāk, pusfinālā tiksies ar “Lielvārdi”.

Aizvadītajā regulārajā čempionātā “Lekrings” izcīnīja 15 uzvaras, piedzīvoja septiņus zaudējumus, tostarp divreiz zaudējot “SK Pārgauja”.

Cēsu komandas treneris Artis Malkavs atzīst, ka tur tie vajadzīgie punkti tika pazaudēti, bet tagad vairs nav nozīmes domāt, kāpēc tā, jo jākoncentrējas pirmajai izslēgšanas spēļu kārtai. Pēdējo spēli pret “Lielvārdi” viņš vērtēja atzinīgi, tikai pašu kļūdas novedušas pie zaudējuma: “Šajā spēlē arī ar trim gūtajiem vārtiem varēja pietikt uzvarai, bet otrajā trešdaļā nedaudz atslābinājāmies, spēle pajuka, un tas noveda pie zaudējuma. Jāņem vērā arī, ka ierindā nebija pieredzējušāko spēlētāju, laukumā devās visi jaunie. Ir laiks izanalizēt šo spēli un gatavoties izslēgšanas turnīram.”

Treneris norāda, ka laukuma priekšrocības jau nav galvenais, visu noteiks spēle. Uz pirmo kārtu gandrīz visi spēlētāji būšot ierindā.

“Ir laiks analizēt pretinieku spēli, izdomāt, kā viņiem radīt problēmas laukumā. Pirmā spēle jau visu rādīs. Uzdevums no šīm divām izbraukuma spēlēm atvest vismaz vienu uzvaru, jo, visticamāk, sērija nebeigsies četrās spēlēs un tajā uzvarēs stiprākā komanda. Ceram, ka mēs,” norāda A. Malkavs, piebilstot, ka arī citos pāros gaidāma sīva spēkošanās.

Izslēgšanas turnīrā neiekļuvušās komandas – “Talsi/ Krauzers”, “SK Pārgauja”, “FK Bauska” un “Ķekavas Bulldogs” – , saglabājot izcīnītos punktus, aizvadīs divu apļu turnīru, lai noskaidrotu komandu, kas ieņems pēdējo vietu, kam būs jācīnās par palikšanu virslīgā ar 1.līgas komandu.