Ziņas

Sports

Sākas pasaules čempionāts florbolā

Čempionātā piedalās pasaules 16 spēcīgākās junioru komandas: A grupā spēlēs Somijas, Zviedrijas, Čehijas Republikas, Šveices, Norvēģijas, Latvijas, Dānijas un Polijas, bet B grupā – Krievijas, Vācijas, Igaunijas, Nīderlandes, Slovākijas, Ungārijas, Japānas un Singapūras izlases. Komandas spēles aizvadīs Cēsu sporta kompleksā un Kocēnos.

Tā kā florbols kļūst arvien populārāks, pieaug arī žurnālistu interese par to, un šo pasaules čempionātu atspoguļos vairāk nekā 30 žurnālistu no minētajām valstīm.

Latvijas florbola savienības prezidents Alfrēds Kundziņš atzīst, ka šis sporta notikums iezīmēs Latvijas vārdu florbola vēsturē. “Kaut vai ar to, ka tāda līmeņa turnīrs pirmo reizi notiek nelielā pagasta centrā, kāds ir Kocēni,” skaidro A. Kundziņš.

Pasaules čempionāta rīkošanas tiesības Latvija ieguva 2001.gadā, kad, pateicoties Latvijas florbola savienības un Cēsu domes iniciatīvai, tika nosūtīts pieteikums starptautiskajai florbola federācijai. Savu gatavību uzņemties šādu pasākumu cēsnieki pierādīja, šī gada aprīlī sarīkojot Četru Nāciju turnīru florbolā junioriem.

Lai arī čempionāta sagatavošanas tehniskā puse prasīja zināmu piepūli, viss ir paveikts, un jau šodien Cēsīs un Kocēnos aizrit pirmās spēles. Īpašu interesi līdzjutējiem protams, izraisīs spēle, kas Cēsu sporta kompleksā sāksies plkst. 19.15. Laukumā dosies Latvijas un Dānijas valstsvienības. Vakar Latvijas komanda aizvadīja vienu no pēdējiem treniņiem, noslēdzot pusotru gadu ilgušo sagatavošanās posmu. Nedēļas nogalē latvieši aizvadīja pārbaudes spēli, tiekoties ar Krievijas izlasi un uzvarot ar 3:1. Latvijas izlases vecākais treneris Ainārs Zelčs “Druvai” atzina, ka komanda čempionātam gatava.