Ziņas

Sports

Sākas futbola sezona

Uzvarētāji. Trenera Jurģa Zumberga trenētie 2010.gadā dzimušie puiši izcīnīja uzvaru turnīrā Valgā, nezaudējot nevienā spēlē un pamatlaikā neielaižot savos vārtos nevienu bumbu. Foto: Gatis Samučonoks

Pēc divām sezonām, kurās jūtamu ietekmi atstāja “Covid-19”, liekot sezonu sākt vēlāk vai pārtraukt pusceļā, šogad visi cer, ka izdosies aizvadīt pilnu sezonu.

Latvijas jaunatnes čempionātā startēs arī FK “Priekuļi/ Cēsu Sporta skola” komandas un spēlētāji.    Meistarības līgā puiši spēlēs Vidzemes futbola centra komandā kopā ar citu pilsētu futbolistiem, bet “FK Priekuļi”/ Cēsu Sporta skola” komandas būs pārstāvētas Vidzemes reģiona turnīros. Komandas aizvadījušas arī veiksmīgus pārbaudes turnīrus.

Pārliecinošas uzvaras

Ar uzvarām no futbola turnīra Valgā atgriezušās divas “FK Priekuļi”/ Cēsu Sporta skola” komandas – 2013. gadā dzimušie un 2010. gadā dzimušie.

Turnīrā, kurā startēja 2013.gadā dzimušie, piedalījās 13 komandas. Mūsējie ielozēti A grupā kopā ar vēl četrām komandām, pirmais uzdevums, lai turpinātu cīnīties par medaļām, grupā jāizcīna 1. vieta. Turnīrs iesākās ar spēli pret Igaunijas komandu “Santos Valge”, izcīnīta droša uzvara 4:0. Tas puišiem deva pārliecību, un nākamajā spēlē pret Igaunijas komandu no Otepes gūta pārliecinoša uzvara ar 7:0. Arī trešajā spēlē pret mājiniekiem “Warrior” svinēta sausā uzvara 5:0, un pēdējā grupas spēlē mūsu puiši ar 6:0 pārspēja Igaunijas komandu “Helios Kollane”, kas ļāva turpināt cīņu par uzvaru visā turnīrā.

Sekoja turnīra izšķirošā daļa, cīņa par medaļām, kur gaidīja grūtākas spēles, jo jātiekas ar divu citu grupu uzvarētājiem. “Elva”, komandu no Igaunijas, izdevās pārspēt 1:0, sekoja izšķirošā spēle pret Valmieras komandu “FC Gauja”. Lai uzvarētu visā turnīrā, pietika ar neizšķirtu, taču puiši vēlējās uzvarēt arī pēdējā spēlē. Lai arī šī bija turnīra sīvākā spēle, uzstādījumu izdevās izpildīt, izcīnot sesto sauso uzvaru turnīrā 1:0 un godam nopelnot uzvarētāju kausu!

Jaunāko kluba biedru uzvaras iedvesmoti, laukumā devās    2010. gadā dzimušie spēlētāji. Turnīrā piedalījās desmit komandas, vispirms spēles notika divās apakšgrupās.
Pirmā spēle pret “Peipsi United” komandu no Tartu. Spēle ļoti sīva, ne vienai, ne otrai komandai pie vārtu guvuma tikt neizdevās, un, fināla svilpei skanot, 0:0.

Pirmā spēle ļāva iesildīties, jo otrajā svinēta uzvara 5:0 pret Igaunijas “Warrior”.    Nākamajā spēlē pret vienaudžiem no Smiltenes uzvara 2:0, un pēdējā grupas spēlē    ar 4:0 pārspēta komandu no Otepes.

Pusfināla spēle pret Igaunijas komandu “JK Merkuur” bija ļoti līdzvērtīga, abām komandām labi vārtu gūšanas momenti, taču tie palika nerealizēti,    pamatlaiks noslēdzās 0:0. Lai noskaidrotu, kura komanda iekļūs finālā, sekoja pēcspēles sitienu sērija. Vispirms katrai komandai trīs sitieni. Pirmos divus realizē abas komandas, trešajā “FK Priekuļi”/ Cēsu Sporta skola” savu iespēju realizē, tālākais atkarīgs no pretiniekiem, vai sērija turpinās vai mūsējie tiek finālā. Te savu meistarību nodemonstrēja Priekuļu komandas vārtsargs, mūsu komanda var gavilēt, viņi ir finālā.    Šī uzvara deva papildu emocijas finālam, kurā mūsējie ar 2:0 pārspēja “Peipsi United”, izcīnot uzvarētāju kausu!

Izbraukums uz Valgu izdevās ļoti iespaidīgs, abās vecuma grupās izcīnītas uzvaras, turklāt savos vārtos pamatlaikā neielaižot nevienu bumbu.

Treneris Jurģis Zumbergs saka, ka braukuši ar mērķi uzvarēt, bet nezaudētie vārti ir kā papildu bonuss: “Bijām labāki pār pretiniekiem, tas redzams arī rezultātā. 2013.gadā dzimušo komanda tiešām pārsvarā kontrolēja bumbu visu spēles gaitu, pretiniekiem bija grūtības pat tikt pāri laukuma centram.”

2010.gadā dzimušajiem šajā nedēļā vēl turnīrs Rīgā, kur būs ļoti spēcīgas komandas, treneris saka, ka tur vairs tik vienkārši nebūs: “Lielas cerības uz augstām vietām nav, bet pieredzes gūšanai turnīrs lieti noderēs. Spēles Valkā, kur pretinieks bija vājāks, deva puišiem pārliecību, ka spēj gūt vārtus, kontrolēt spēli. Uzvara turnīrā dod tik vajadzīgās pozitīvās emocijas, ar lielāku degsmi gribas trenēties. Vienmēr ir labi sezonu sākt ar uzvarām!”

Jau nākamajā nedēļā sāksies Vidzemes čempionāts, šai vecuma grupai pirmais sabraukums Ogrē, kur aizvadīsim četras spēles.

Laba pieredze

2006.gadā dzimušie puiši Vidzemes FC komandas sastāvā startēja turnīrā Tallinā “FP cup 2022”, kurā izcīnīja uzvaru. Vidzemes komandas treneris ir Aivars Krickis no “FK Priekuļi”. Vidzemes futbola centra komandā vairums, deviņi spēlētāji, ir Cēsu Sporta skolas audzēkņi, vēl komandu papildina spēlētāji no Smiltenes, Limbažiem, Valmie­ras. Šobrīd katrs klubs nevar nokomplektēt komandu, tāpēc izvēlēts tāds risinājums. Labāk apvienoties un spēlēt, nekā palikt malā un cerēt, ka būs labāki laiki.

Turnīru puiši iesāka ar 2:0 pret Saku “Sporting 2”, uzvara arī otrajā spēlē 2:1 pret Ogres komandu. Treneris stāsta, ka spēle bijusi spraiga, vēl dažas minūtes pirms spēles beigām rezultāts 1:1, tad ar sitienu no metriem 40 izdevās pārsteigt pretinieku vārtsargu un svinēt uzvaru.

Vissmagākā bijusi otrā diena, kad nācās aizvadīt divas spēles pēc kārtas bez atelpas brīža. Ļoti sīva cīņa, kurā neiztika arī bez asumiem, bija pret “FCI Tallin”, kurā tomēr izdevās nosargāt uzvaru 2:1.

“Nākamajā spēlē, kas sekoja tūlīt pēc iepriekšējās, puiši vairs nespēja atrast vajadzīgās emocijas, arī fiziskais nogurums lika manīt un piedzīvots zaudējums Saku “Sporting” komandai ar rezultātu 0:2. Taču tas neliedza uzvarēt turnīrā kopumā. Ar komandas sniegumu varu būt apmierināts, bija ļoti laba pieredze, esam pārbaudījuši, ko varam, kur vēl jāpiestrādā treniņos,” norāda treneris.

Puiši aizvadījuši jau pirmo spēli Latvijas jaunatnes čempionātā Meistarības grupā, kur gan piedzīvots zaudējumus 1:4 pret Rēzeknes vienaudžiem.

A. Krickis, kurš iepriekšējos gados trenēja arī sieviešu komandu un vīriešu 2.līgas komandu, šogad strādās tikai ar 2006.gada zēniem. Sieviešu komandu šajā sezonā neizdevās nokomplektēt valsts čempionātam, bet 2.līgas komandu trenēs Normunds Zvejnieks.

“Slodze mazāka, jo pērn sapratu, ka var visu paspēt, bet zūd kvalitāte, tāpēc šogad strādāju ar vienu komandu. Esmu pārliecināts, ka rezultāts atnāks,” saka A. Krickis.