Ziņas

Sabiedrība

Sākas festivāls “Fono Cēsis”

Šovakar plkst.19 Cēsu pils parkā sākas festivāls “Fono Cēsis”, un tā laikā uzstāsies tādas grupas kā “Dzelzs Vilks”, “Satellites LV” un džeza apvienība no Bruklinas, ASV, “Nat Osborn Band”.

“Fono Cēsis” šī gada grupu sarakstu veido arī tādi mūziķi un grupas kā “Ewert and the Two Dragons” (Igaunija), Edavārdi, “Bandmaster”, “Franco Franco”, “Indygo”, “Gapoljeri”, Čipsis un Dullais, Imants Daksis, “Fish Art”, “All Day Long”, “Doni Tondo”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas džeza ansamblis.

Par ballīti pēc grupu koncertiem rūpēsies arī dīdžeji – piektdienā Toms Grēviņš, bet sestdienā Artis Dvarionas. Tāpat sestdienas pēcpusdienā Cēsu pils parkā sanākušos ļaudis izklaidēs kungi no apvienības “Comedy Latvia”.

Nākamajā dienā koncerti atsāksies no plkst.14.

Festivāla dalībniekiem būs pieejama arī telšu pilsētiņa, kur būs gaisma, tualetes, miskastes un ūdens. Par drošību un kārtību rūpēsies pašvaldības policija, tomēr teritorija nebūs norobežota un tai nebūs pastāvīgas apsardzes, tādēļ organizatori iesaka vērtīgas lietas neatstāt bez uzraudzības.

“Fonoklubs” šajā nedēļas nogalē mainīs savu darba laiku, strādājot no pusnakts līdz sešiem rītā. Par mūziku gan iekštelpās, gan īpaši “Fono Cēsis” nogalei izbūvētajā āra skatuvē rūpēsies dīdžeji: “All-Viss”, “Z:le”, “Funky dj Elegant” un “DJ Monsta”.

Jau vēstīts, ka, tāpat kā iepriekš, arī šogad “Fono Cēsis”, sadarbojoties ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centru, būs bezmaksas festivāls un skaļākais notikums “Cēsis 811” svinību laikā.

Pasākums šādā formātā norisināsies ceturto gadu, turpinot kādreizējā mūzikas un sporta festivāla “Fonofest” tradīciju. Starp iepriekšējo gadu zināmākajiem māksliniekiem ierindojas tādas pašmāju apvienības kā “Pērkons” un “Skyforger”, gan arī britu folkroka zvaigzne Frenks Tērners.