Ziņas

Sports

Sākas cīņa par medaļām

Cīņa par katru bumbu. Basketbola komanda "Dārznieks/ Cēsu Sporta skola" regulāro čempionātu noslēdza 7.vietā, un šajā sezonā 22 spēlēs izcīnītas 12 uzvaras. Foto: No albuma

Latvijas basketbola čempionāta 3.divīzijā beidzies regulārais čempionāts un tūlīt sākas izslēgšanas spēles. Cēsu komanda “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” finišēja septītajā vietā un cīņu par medaļām iesāks ar pārspēlēm.

Turnīra tabula rāda, ka rezultāti ir ļoti blīvi, ar divām uzvarām cēsnieki, iespējams, pat būtu labāko trijniekā. Kopumā divos aizvadītajos turnīra posmos “dārznieki” spēlējuši 22 spēles, izcīnot 12 uzvaras, bet otrajā posmā 16 spēlēs gūtas septiņas uzvaras. Pēdējās divās spēlēs svinētas uzvaras. Ar 74:70 pārspēta “SK Ezerzeme/ Rēzekne” (rezultatīvākie: Reinis Rudzītis, Ģirts Logins – 14, Dāvis Krastiņš – 13 punkti) un ar 90:74 “BK Talsi” (R. Rudzītis – 20, Artis Ozols – 15, Jānis Kliesmets – 14 punkti).

Cēsu komandas treneris Viktors Brizgalovs norāda, ka komandu spēki ir ļoti līdzvērtīgi, ikviena komanda var uzvarēt jebkuru un arī zaudēt jebkurai: “Te gluži kā ar bitēm – neko nevar zināt. Spēles iznākums atkarīgs no daudziem faktoriem, arī no tā, kādā sastāvā aizbraucam, cik gatavi spēlei ir vadošie spēlētāji un daudziem citiem. Nav stabilitātes, bet tas attiecināms uz visām komandām. Gatavoties izslēgšanas turnīram laika nav, līdz 4.aprīlim jāaizvada abas astotdaļfināla spēles pret Rūjienas komandu, tūlīt pēc tam sākas ceturtdaļfināli.”

“SK Rūjiena” ieņēma 11.vietu, komanda, kas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar “BK Jaunpils”, noskaidrosies divu spēļu summā. Vispirms Cēsu komanda aizvadīs spēli izbraukumā, bet atbildes mačs – savā laukumā.

Treneris norāda, ka prognozēt spēļu iznākumu grūti, atgādinot par nestabilitāti sniegumā. Regulārā čempionāta pirmajā posmā, kad abas komandas atradās vienā grupā, cēsnieki abās spēlēs izcīnīja uzvaras, tiesa, tās nenāca viegli. Pirmajā spēlē ar 77:73, bet otrajā spēlē uzvaru izdevās gūt tikai spēles otrajā pagarinājumā 99:98.