Ziņas

Sabiedrība

Sākas Cēsu pilsētas 811.jubilejas svinības

No šodienas līdz 23.jūlijam Cēsīs notiks pilsētas svētki “Cēsis 811”, kuru devīze šogad būs “Svinam ar garšu!”, kas izvirzīta, ņemot vērā Cēsu pilsētas dalību Eiropas gastronomijas “Rīga-Gauja” reģiona un starptautiskā projektā “Hansa”, informēja Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Aleksandrs Abramovs.

“Ierasts, ka Cēsis ir pirmā izvēle vēstures un kultūras baudīšanai, taču ar šiem svētkiem parādīsim un pierādīsim mūsu pilsētu arī kā izcilas garšas galamērķi,” uzsvēris Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V).

Šodien svētkus ieskandinās bezmaksas rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas divu dienu garumā notiks Pils parkā, un 1.starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Rīt Maija parkā notiks mistērija “Parks uz paplātes”, kurā varēs nobaudīt dažādu restorānu ēdienu un klausīties kamerorķestra mūzikas spēli. To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, ko pavadīs ceļojošo mākslinieku mūzika un priekšnesumi.

Rožu laukumā tiks svinēti Siera un alus svētki ar atrakcijām, konkursiem un degustācijām sadarbībā ar Latvijas Siera klubu un A/S “Cēsu alus”. Laukumu pieskandinās lustes un danči ar pūtēju orķestriem un deju kolektīviem visas dienas garumā.

Pils laukumā notiks modes skate, bet vecpilsētā notiks jau tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā un salūts.

Svētku izskaņa būs sportiska ar “Ghetto games” festivālu un “Cēsu vasaras slēpošanas sprintu 2017” Vienības laukumā, “Zelta mopēdu” Pirtsupītes graviņā un Cēsu 2.velofestivālu.

“Cēsis 810” pērn pulcēja vairāk nekā 60 000 apmeklētāju, vēsta pašvaldība. Cēsis dibinātas 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā.

Viens komentārs

no DOMES

Svētkus piektdien, 21.jūlijā, ieskandinās Latvijā vienīgais bezmaksas rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas divu dienu garumā notiks Pils parkā, un 1.starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Tā rakstīts Cēsu mājas lapā.Zvanu festivālā piedalās pat viesi no Amerikas. Mūsu sadraudzības pilsētas Ahimas ciemiņi arī godam atbraukuši un kopā ar godājamo I.Zemīša kungu apmejklēja koncertu.
VĒLĒŠANAS PAGĀJUŠAS UN CĒSU NOVADA DOMES DEPUTĀTI (TAI SKAITĀ PILSĒTAS VADĪBA)ŠITĀDUS PASĀKUMUS NEAPMEKLĒ. TĀ JAU LAIKAM NAV AUGSTĀ MĀKSLA ?
JAUTĀJUMS TĀDS: VAI JAUNA TRADĪCIJA ? NAV KO SAVIEM PILSOŅIEM TEIKT TUKŠAS RUNAS PILSĒTAS SVĒTKUS SAGAIDOT UN SKANDINĀT PATEICĪBAS TIEM ,KAS ATBRAUKUŠI UZ KULTŪRAS GALVASPILSĒTU NO MAZĀS AMĒRIKAS ZVANĪT….Ko par šādu pilsētas tēvu un deputātu kopā būšanu(nebūšanu) saka Cēsu novada iedzīvotāji ?

Komentāri ir slēgti.