Ziņas

Sports

Sākas čempionātu mēnesis

Medaļnieki. Cēsu Sporta skolas vieglatlēti trenera Riharda Parandjuka vadībā Vidzemes zonas atlases sacensībās izcīnīja vairāk nekā desmit medaļas.Foto: no albuma

Jau nedēļas nogalē sāksies Latvijas čempionātu seriāls vieglatlētikā telpās, un pirmie par medaļām cīnīsies U14 grupas vieglatlēti.

Aizvadītajā piektdienā Vid­zemes vieglatlēti pulcējās Limbažu Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžā, kur notika zonas atlases sacensības. Lai kvalificētos čempionātam, bija jāiekļūst starp pieciem labākajiem savā disciplīnā.

Kuplā pulkā bija pārstāvēta Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komanda trenera Riharda Parandjuka vadībā, un starti bija ļoti sekmīgi.
Zelta medaļu 60 m sprintā izcīnīja Artis Āboliņš, distanci veicot 8,02 sekundēs. Trešo vietu šajā distancē izcīnīja Markuss Ber­kolts, viņa rezultāts 8, 44 sekundes.

Vispārliecinošākais sniegums CPSS audzēkņiem 300 m skrējienā, kur zēnu konkurencē viņiem viss goda pjedestāls. Uzvarēja Artis Āboliņš, otrais – Emīls Sandlers – Bolis, trešais – Mar­kuss Berkolts. Arī meiteņu konkurencē abi augstākie goda pjedestāla pakāpieni cēsniecēm. Pār­liecinoši uzvarēja Tīna Briša, otrā Adele Aploka. Čempionātam kvalificējās arī Daniela Janava, finišējot 5.vietā.

1000 m distancē Tomass Kvasts ierindojās otrajā vietā. Tāllēkšanā ar rezultātu 4,51 m uzvaru izcīnīja E. Sandlers-Bomis, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par pieciem centimetriem.

60 m barjerskrējienā uzvarēja Elizabete Cīrule, šajā distancē čempionātam kvalificējās arī Jasmīna Peperniece, finālskrējienā viņa 4.vietā.
Treneris norāda, ka vislielākā interese saistījās ar stafetes skrējieniem 4 x 150m un rezultāti bija labi. Puišu kvartets – A. Āboliņš, M. Berkolts, T. Kvasts un E. Sendlers – Bomis – pārliecinoši izcīnīja 1.vietu, bet meiteņu četrinieks – J. Peperniece, E. Cīrule, D. Janava un T. Briša – finišēja otrās, zaudējot tikai Siguldas vien­audzēm.

Dalību Latvijas čempionātā tāllēkšanā vēl nodrošināja E. Cīrule, uzrādot 4.rezultātu, kā arī Jēkabs Berholcs, kurš piektais lodes grūšanā. Var teikt, viņš iespruka caur adatas aci, jo sestās vietas ieguvējs atpalika tikai par centimetru.

Latvijas čempionātā startēs arī sporta kluba “Ašais”/ Cēsu Sporta skola divi audzēkņi. Šajā vecuma grupā klubu pārstāvēja tikai divi 1000 m skrējēji – Stella Paltiņa un Roberts Cercins, un abi svinēja uzvaru.

Tātad Latvijas čempionātā, kas svētdien, 2.februārī, notiks Rīgā, startēs kupls pulks mūsu puses jauno vieglatlētu, un ir pamats cerībām, ka būs arī godalgas, varbūt pat visaugstākā kaluma.

Februāris ir čempionātu mēnesis, 7.februārī Kuldīgā risināsies čempionāts U18 un U20 grupās, 22.februārī Liepājā par valsts čempionu tituliem sacentīsies U16 grupas atlēti, bet februāra pēdējā dienā, 29.februārī, Kuldīgā sacentīsies pieaugušie.