Ziņas

Sports

Sākas biatlona sezona

Sākas. Baiba Bendika distancē Zviedrijas atklātajās sacensībās biatlonā izcīnīja 9.vietu sprintā un 13.vietu individuālajā distancē.Foto: no albuma

Novembra beigās Somijas pilsētā Kontiolahti startēs IBU Pasaules kausa izcīņa biatlonā.

Vismaz šobrīd viss liecina, ka sacensības sāksies, tā apliecināja arī cēsnieks, Starptautiskās biatlona federācijas (IBU) tehniskais delegāts, kurš ir klāt katrā Pasaules kausa izcīņas posmā, Jānis Bērziņš. Mākslīgā sniega Kontiolahti esot pietiekami, lai sacensības noorganizētu, tās notiks bez skatītāju klātbūtnes. Protams, neviens nezina, kā situ­ācija attīstīsies, kādi lēmumi var tikt pieņemti, bet vismaz šobrīd notiek aktīva gatavošanās pirmajiem diviem posmiem, kas notiks Kontiolahti.

Uz starta redzēsim arī mūsu Baibu Bendiku, kura aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās Zvied­rijas atklātajās sacensībās biatlonā, kas notika Idrē. Pirmajā dienā biatlonisti sacentās sprintā. Dāmām 7,5 kilometru distancē B. Bendika pieļāva divas kļūdas otrajā ugunslīnijā, finišēdama devītajā vietā, uzvarētājai zaudējot pusotru minūti. Kā pēc sacensībām lakoniski atzina sportiste: “Muļķīgas kļūdas stāvus šaušanā, bet kopumā neslikts pirmais starts!”

Vīru konkurencē Latviju pārstāvēja Aleksandrs Patrijuks no Pļaviņām, kuram 14.vieta 69 sportistu konkurencē.

Svētdien 12,5 kilometru saīsinātajā individuālajā distancē, kurā par katru nesašauto mērķi sportisti saņēma 45 soda sekundes, B. Bendikai nevedās šaušana, pieļautas sešas kļūdas, kas rezultātā deva 13.vietu. Sportiste secina: “Lai arī pievīla šaušana stāvus, sajūtas trasē ir labas, un līdz Pasaules kausa sākumam atliek tikai piestrādāt pie pēdējām niansēm!”
Pirmie starti sezonā ļauj sajust tik vajadzīgo sacensību atmosfēru un saprast, kam vēl jāpievērš uzmanība, lai iespējami labāk sagatavotos Pasaules kausa sezonai. Lai arī sportistei ir pieredze, katrs jaunās sezonas sākums tomēr ir satraucošs, un ir svarīgi sajust to azartu, ko nav iespējams iegūt treniņu režīmā.

Vīriem 15 kilometru distancē A. Patrijuks kļūdījās divas reizes, izcīnot astoto vietu.

Pasaules kausa izcīņa sāksies sestdien, 28.novembrī, ar startu individuālajā distancē, bet svētdien – sprints. Nedēļu vēlāk 2.posmā programmā sprints, iedzīšana un stafetes. Tad, ja situ­ācija atļaus, biatlonisti pārcelsies uz Hohfilcēni Austrijā, kur decembra otrajā un trešajā nedē- ļā notiks Pasaules kausa izcīņas trešais un ceturtais posms. Translācijas no Pasaules kausa posmiem būs vērojamas LTV7 kanālā.

Atgādināsim, ka iepriekšējo sezonu B. Bendika Pasaules kausa kopvērtējumā noslēdza 32.vietā, kas ir viņas augstākais sasniegums. Īpaši veiksmīgs Baibai bija Pasaules čempionāts Antholcā, kur visās individuālajās distancēs viņa ierindojās top 25, sasniedzot savus labākos rezultātus. Pasaules čempionātā Baiba izdarīja jaunus ierakstus ne tikai savā, bet visā Latvijas sieviešu biatlona vēsturē. Sprintā viņai 12.vieta, 10 km iedzīšanā Baiba pirmo reizi pasaules čempionātā finišēja labāko desmitniekā, ar to pārrakstot Latvijas dāmu biatlona vēsturi, jo tik augstu panākumu vēl nevienai nebija izdevies izcīnīt. Indi­viduālajā distancē viņa izcīnīja 25.vietu, nodrošinot vietu sacensībās ar kopēju startu, kur ieguva 18. vietu, kas arī bija visu laiku labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē pasaules čempi­onāta masu startā.

Jāpiebilst, vairākās intervijās Baiba atzinusi, ka ir pienācis laiks tikt arī uz goda pjedestāla. Lai to sasniegtu, ātri jāslēpo un precīzi jāšauj. It kā vienkārši, bet biatlons tāpēc ir interesants, ka neprognozējams.