Ziņas

Sports

Sākas biatlona sezona

Nedēļas nogalē startē lielā biatlona sezona, vienlaicīgi notiek gan pirmais Pasaules kausa posms, gan pirmais IUB kausa izcīņas posms. Šajā sezonā svarīgas jau pirmās sacensības, jo pavisam drīz, februārī, notiks Pekinas Ziemas olimpiskās spēles, sākusies izšķirošā cīņa par ceļazīmēm uz nākamā gada galveno sporta notikumu.

Pasaules kausa pirmais posms rīt un parīt notiks Zviedrijas pilsētā Estersundā, kur programmā vispirms individuāla distance, bet svētdien – sprints.    Latvijas Bi­atlona federācija informē, ka uz Zviedriju devušies seši mūsu sportisti: Baiba Bendika, Annija Sabule, Sanita Buliņa, Edgars Mi­se, Aleksandrs Patrijuks un Ro­berts Slotiņš.

Baiba Bendika atzīst, ka sezonas pirmie starti vienmēr ir intriģējoši, jo ir izaicinājums noteikt, kāda ir paša sportista kondīcija salīdzinājumā ar citiem. Baiba savu fizisko kondīciju un sajūtas vērtē labi un izsaka cerību, ka sezonu izdosies iesākt ar augstvērtīgiem rezultātiem un stabilu šaušanu.

Jau rakstīts, ka pirms sezonas pārbaudes sacensībās Zviedrijā B.Bendika sprintā, šaujot precīzi, izcīnīja piekto vietu, bet individuālajā distancē, pieļaujot četras kļūdas, ieņēma17.vietu.

Kā zināms, Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt Pasaules kausa apritē.

Jau vakar Zviedrijas pilsētā Idrē ar sprinta distancēm sākās IBU kausa izcīņa, kurā Latviju šajā posmā pārstāvēs Sandra Buliņa, Inese Golubeva, Līva Šahno, Renārs Birkentāls un Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdis Balodis.

Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks skaidro, ka sastāvs noteikts pirmajiem diviem PK posmiem, pēc tiem jau būs iespēja izdarīt secinājumus par sportistu sniegumu, gatavoties nākamajiem posmiem, tostarp cīnīties par kvotām uz sezonas galveno notikumu – Ziemas olimpiskajām spēlēm. Pateicoties pērnās sezonas sasniegumiem, tostarp 23. vietai Nāciju kopvērtējumā, PK posmā Latvijai sieviešu grupā ir trīs starta vietas. Bi­atlonistēm ir iespēja IBU kausa apritē izpildīt kritērijus, lai iegūtu ceturto sieviešu kvotu Pasaules kausā, ļaujot veidot sieviešu stafetes komandu.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Estersundā, bet IBU kausa otrais posms plānots Nor­vēģijā.