Ziņas

Sports

Sākas biatlona karuselis

Sezonai gatava. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika jau rīt uzsāks dalību jaunajā Pasaules kausa izcīņas sezonā.Foto: no albuma

Ar sacensībām 1+1 jauktajā stafetē rīt Zviedrijas pilsētā Osterzundē startēs Pasaules kausa biatlona 2019./2020. gada sezona. Tajā būs deviņi posmi, bet Pasaules čempionāts notiks februārī Itālijā – Antholcā.

Jau vakar ar pirmo posmu Norvēģijā sākās arī IBU kausa izcīņa, kurā ieplānoti astoņi posmi, vērts atzīmēt, ka Eiropas čempi­onāts februāra beigās notiks pavisam netālu, Igaunijas pilsētā Otepē.

Startiem gatavojas arī Latvijas biatlonisti, viņu vidū arī Baiba Bendika, Annija Sabule un Rūdis Balodis.

B. Bendikai šī būs jau kārtējā sezona biatlona elitē, gadu no gada viņa pietuvojas labākajām sportistēm. Atgādināsim, ka līdz šim Baibas sasniegums bijusi 5.vieta sprintā 2016.gadā un 5.vieta pērn 15 km individuālajā distancē. Lai arī sākotnēji izskanēja informācija, ka Baiba Pasaules kausa sezonu sāks ar startu 1+1 stafetē, “Druvai” viņa atzina, ka diemžēl nav izdevies noturēt veselību optimālā režīmā, tāpēc, lai lieki neriskētu ar diviem startiem pēc kārtas, dalību Osterzundē sāks ar sprinta sacensībām.

Stāstot par gatavību sezonai, Baiba norāda, ka kopumā treniņos aizvadīts teicams darbs, tāpēc arī gatavība sezonai ir laba: “Nesen gan sanāca nedaudz apslimt, bet ceru, ka tas fizisko formu būtiski neietekmēs. Tāpēc arī iepauzēju ar startu jauktajā stafetē. Gatavojoties sezonai, jau ceturto gadu regulāri aizvadu treniņnometnes augstkalnēs, sanāk krietni biežāk būt uz sniega, jo nereti arī vasarā ir iespēja slēpot uz ledājiem. Katru gadu cenšamies nedaudz palielināt treniņu apjomu, tāpēc darbs pirms sezonas izdarīts patiešām liels. Vasaras treniņos jutu, ka esmu kļuvusi vēl nedaudz stiprāka.”

Intervijā laikrakstam “Diena” biatloniste paudusi, ka šīs sezonas mērķis ir goda pjedestāls. Uz jautājumu, vai tas ir reāli, B. Bendika saka: “Jā! Pavisam noteikti, labā dienā ar precīzu šau­šanu varu kāpt uz pjedestāla, jau iepriekš esmu bijusi pietiekami tuvu, tāpēc zinu, ka smagais darbs kādā brīdī atmaksāsies. Kāpēc lai tā nebūtu šī sezona!”

Kā zināma spēku pārbaude pirms Pasaules kausa sezonas bija dalība Norvēģijas sezonas atklāšanas sacensībās, kur Baiba startēja sprintā, iegūstot 21.vietu, un masu startā, kur finišēja 17.

“Sprintā iesāku mazliet prātīgāk, nekā ierasts, bet prieks, ka vēl joprojām varu labu ātrumu noturēt pēdējā aplī. Masu starts izdevās nedaudz veiksmīgāks, vien stāvus šaušana liedza noturēties top10, bet prieks par 12. laiku slēpošanas ātrumā. Šīs sacensības deva savas atziņas, secinājumus, jo galvenais mērķis bija pārbaudīt, vai treniņos nav izdarīts par daudz,” saka B. Bendika.

Jau ierasti dzirdēt, ka biatlonā ir problēmas ar finansējumu, un šis gads nav izņēmums. Sportiste gan saka, ka pagaidām finansējuma pietiek, lai arī par visām apmešanās vietām vēl nav samaksāts.

Pozitīvā ziņa, ka Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) apstiprināts Olimpiskās solidaritātes finansējums 420 000 ASV dolāru apmērā atbalsta sniegšanai Latvijas sportistu sagatavošanai XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā. LOK pēc vienošanās ar starptautiskajām un nacionālajām sporta federācijām apstiprinājusi stipendijas astoņu ziemas sporta veidu 15 Latvijas sportistiem. Biatlonā stipendija “Pekina 2022”, kas ir finansiāls atbalsts 28 000 ASV dolāru apmērā (1 000 ASV dolāru mēnesī) katram sportistam treniņu procesa nodrošināšanai laikā no 2019.gada 1.novembra līdz 2022.gada 28.feb­ruārim, piešķirta B. Ben­dikai un Andrejam Rastor­gujevam. Var piebilst, ka stipendiātu vidū arī kalnu slēpotājs Žaks Gedra.

B. Bendika atzīst, ka šis finansējums pavisam noteikti palīdzēs segt daļu treniņnometņu izdevumu: “Ja skatāmies, tad šobrīd lielais mērķis ir turpināt gatavoties olimpiādei, lai arī tur būtu spējīga cīnīties par pjedestālu!”