Ziņas

Sabiedrība

Sāk piegružoto ceļu nomaļu sakopšanu; piecu gadu laikā atkritumu savākšana izmaksājusi miljonu eiro

Pēdējo piecu gadu laikā atkritumu savākšana ceļmalās ir izmaksājusi vienu miljonu eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).

Pērn sasniegtas lielākās gada izmaksas – 400 000 eiro. Kā skaidro uzņēmumā, šīs izmaksas varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, grants autoceļam veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot to par melno segumu, tādējādi novēršot ceļa seguma putēšanu un nodrošinot komfortablākus braukšanas apstākļus.

Patlaban LAU visā Latvijas teritorijā ir sācis piegružoto ceļu nomaļu sakopšanas darbus, kas, kā uzsver uzņēmumā, “pēc būtības ir tikai ceļu lietotāju nevīžīgā attieksme pret vidi”. LAU aicina ceļa lietotājus saudzīgi izturēties pret vidi un atkritumus izmest tiem paredzētās vietās.

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu. LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem vairāk nekā 8000 kilometru autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 kilometru ir grants autoceļu.

LETA