Ziņas

Sabiedrība

Sāk lāpīt ielu bedrītes

Sāk labot asfaltu. Ceļus, kurus ziemīgie laikapstākļi nav lutinājuši, nu jāsteidz salāpīt.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Lai arī laikapstākļi ir pavisam pavasarīgi un ilgstošs sausums vēl netiek solīts, Cēsu novada pašvaldības Komunālā nodaļa jau ķērusies pie asfalta bedrīšu lāpīšanas, lai pilsētas ielas kļūtu sakoptas pēc iespējas ātrāk. Šobrīd bedres tiek noklātas ar auksto remontasfaltu, šajā gadā iztērētas jau aptuveni septiņas tonnas. Šī ir pavasarīgajiem laikapstākļiem piemērotākā metode, jo, lai tiktu izmantots karstais remontasfalts, kas būtu kā pastāvīga asfalta kārta, ir nepieciešams ilgstošāks sausuma periods.

Nepastāvīgo laikapstākļu ietekmē asfaltētās ielas ir stipri nolietojušās, patlaban tiek lāpītas tikai bīstamākās un dziļākās bedres. Cēsu novada pašvaldības komunālinženieris Didzis Ozoliņš pēc pieredzes stāsta, ka parasti pastāvīgie ceļu remontdarbi sākas maijā, kad iestājies siltais laiks: “Protams, mēs ceram, ka šogad laiks mūs lutinās un drīz vien iestāsies pastāvīgāks sausums. Lai ielu segumu remontētu ar karsto asfaltu, nepieciešami +10 grādi. Pašvaldības iepirkums ir beidzies, līgums ar atbildīgo firmu SIA “Imberteh” ir noslēgts. Esam gatavi uzsākt darbu, un tas, cik ātri tas notiks, atkarīgs tikai no laikapstākļiem.” Savukārt, kas attiecas uz grants ceļiem, kuri Cēsu pilsētā ir aptuveni 60 kilometru garumā, arī to greiderēšana tiks uzsākta, tiklīdz nostabilizēsies laiks aiz loga.

Cēsu novada Komunālā nodaļa aicina iedzīvotājus ziņot par lielākajām bedrēm, lai pēc iespējas operatīvāk tās tiktu remontētas.