Ziņas

Sabiedrība

Sāk drošības kampaņu “Ir ziema. Slīd. Neriskē!”

No šodienas VAS “Latvijas Valsts ceļi” sāk drošības kampaņu “Ir ziema. Slīd. Neriskē!” un tās laikā autovadītājiem atgādinās, ka ziemas un vasaras braukšanas apstākļi atšķiras, kā arī aicinās būt maksimāli uzmanīgiem, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Plānots, ka kampaņa norisināsies visu decembri un turpināsies arī nākamgad janvārī, skaidro uzņēmuma pārstāve Anna Kononova. Šogad kampaņas kopējās izmaksas ir 15 000 eiro, un galvenie kampaņas kanāli būs radio, sociālie tīkli un vides reklāma.

Lai arī noturīgi ziemas laika apstākļi vēl nav iestājušies, no rītiem un vakaros uz ceļiem jau ir vērojams apledojums, gaisa temperatūra ir svārstīga un ceļa seguma stāvoklis var mainīties strauji, skaidro LVC. Tāpēc autovadītājiem atsevišķās diennakts stundās jau esot jārēķinās ar ziemas braukšanas apstākļiem.

“Nepareizi izvēlēts ātrums ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes negadījumu iemesliem. Par to liecina statistika un ikdienas pieredze. Pareiza ātruma izvēle īpaši svarīga ir ziemā, kad braukšanas apstākļi objektīvi atšķiras no vasaras,” uzsver LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Bremzēšanas ceļš ziemā esot desmit reizes garāks nekā vasarā. Par to arī tikšot atgādināts kampaņā.

Statistika liecinot, ka ziemas periodā uz ceļiem notiek mazāk smagu ceļu satiksmes negadījumu nekā vasarā, un tas nozīmē, ka autovadītāji ziemā jau ir piesardzīgāki. “Mēs kā ceļu uzturētāji esam gatavi ziemas sezonai. Jau kopš novembra no rītiem un vakaros tiek kaisīti atsevišķi ceļu posmi, kuri apledo,” informē uzņēmuma “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs. Viņš arī skaidro, ka ziemā ceļa klātnes stāvoklis var mainīties ļoti strauji, tas ir atkarīgs no temperatūra svārstībām, gaisa mitruma, reljefa un citiem faktoriem. Tur, kur pirms desmit minūtēm bija sauss, ceļš var strauji apledot.

Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks skaidro, ka nekad nebūs tā, ka, uzsniegot sniegam, ceļš uzreiz tiks notīrīts, jo tas nav iespējams. Tāpat nekad nebūšot tā, ka visi piebraucamie ceļi būs tīri jau plkst.7 no rīta. Tāpēc jau cilvēkam esot iedota autovadītāja apliecība, lai viņš plānotu un pielāgotos dažādām situācijām. “Jābrauc atbilstoši konkrētai situācijai, un ziemā laiks jāplāno citādi, ar rezervi. Sniegs vai atkala ziemā nav nekas neparasts,” uzsver Vanks.

Kampaņa tiek rīkota sadarbībā ar “Latvijas autoceļu uzturētāju” un “Drošas braukšanas skolu”.