Ziņas

Sabiedrība

Sāk būvēt Valmieras jauno peldbaseinu

Šodien Valmierā, Rīgas ielā 91, notika svinīgā kapsulas iemūrēšana jaunā Valmieras peldbaseina pamatos.

“Šodiena ir tiešām vēsturiska diena. Valmiera ir sportiska un mīl sportu – mums ir ļoti labi attīstīta dažāda sporta infrastruktūra, bet viss ar laiku nolietojas. Vēl nesen – novembrī – mēs svinējām nu jau vecā peldbaseina 40 gadu jubileju. Šogad tiks svinēta 40.gadadiena, kopš Valmierā ir ieviesta obligātā peldētapmācība, kas arī ir kas tāds, kas ir tikai dažās Latvijas pašvaldībās,” atklāšanas laikā uzsvēra Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) svinīgajā brīdī atzina, ka šai sporta būvei jābūt ar ilgu un ražīgu nākotni.

“Peldēt taču katram patīk. Tāpēc tas ir jāiemācās profesionāli, tā, lai prieks sportot būtu visu mūžu. Tad mums būs veseli, stipri, radoši un enerģiski cilvēki. Domāju, ka peldbaseins lieliski papildinās Vidzemes olimpiskā centra būves un peldēšanas un sporta tradīcija, kā arī mīlestība pret sportu valmieriešiem paliks vienmēr,” atklāja Šadurskis.

Svinīgajā brīdī piedalījās arī deputāti Inesis Boķis (V) un Jānis Upenieks (V), Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis, kā arī Valmieras bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene.

Kapsulā ievietots šīs dienas laikraksta “Liesma” izdevums, pašvaldības izdevums “Valmiera domā un rada”, simboliska medaļa, vēstījums, kā arī jaunā divu eiro monēta ar stārķi.

Jau ziņots, ka 2.novembrī Valmieras pilsētas pašvaldībā tika parakstīts līgums starp Valmieras pilsētas pašvaldību un SIA “Arčers” par peldbaseina būvniecības darbu īstenošanu Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), līgums ir noslēgts uz 20 mēnešiem, bet tiek pieļauts, ka būvēšanas process noritēs ātrāk, nekā plānots, un valmierieši drīzāk tiks pie jauna baseina pilsētā.

Kā ziņots, Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un Peldēšanas federācija atzītu sasniegtos rezultātus, aģentūru LETA informēja SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons.

Peldbaseina plānotais garums ir 25 metri (m). Tam būs astoņi celiņi, baseina dziļums – no 1,2 līdz 2,3 m. Tiek plānots izveidot arī divus mazāka izmēra bērnu baseinus dziļumā līdz 0,9 m, tribīnes, kurās sportistiem līdzi just varēs 300 skatītāju, rehabilitācijas zonu ar baseiniem, vannām, pirtīm un terapijas kabinetiem, sauso treniņu zonu, 300 vietu ģērbtuves, medicīnas kabinetus, kā arī telpas tehniskajām vajadzībām.