Ziņas

Sabiedrība

Sāk augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudes

tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) sākusi veikt obligātās augu aizsardzības līdzekļu iekārtu pārbaudes, aģentūru LETA informēja VTUA pārstāvji.

Iekārtu pārbaudes tiks veiktas uzkarināmiem, piekabināmiem vai pašgājēju smidzinātājiem un būs pieejamas piecos birojos – Limbažos, Kuldīgā, Jelgavā, Rēzeknē un Alūksnē.

Piesakoties pārbaudei, iekārtas īpašniekam jāsniedz visa nepieciešamā informācija par iekārtu, aizpildot pieteikumu un nosūtot to elektroniski vai iesniedzot personīgi VTUA tuvākajam birojam.

Lai tiktu veikta pārbaude, iekārta vispirms jāsagatavo – jānomazgā un jāizskalo ūdeni filtrējošie elementi – spiedvada filtrs, sūcvada filtrs, sekciju filtri un sprauslu filtri, bet iekārtas tvertne jāpiepilda ar tīru ūdeni līdz pusei.

Saimniecībās, kurās izmanto uz traktora uzkarināmus, piekabināmus vai pašgājējus smidzinātājus un kuru iegāde ir vecāka par pieciem gadiem, minētā pārbaude ir obligāta un jāveic līdz šā gada 26.novembrim.

VTUA atgādina – ja gaisa temperatūra ir zemāka par plus septiņiem grādiem, pārbaudi vēlams atlikt uz siltāku laika periodu.

Vairāk informācijas par pārbaudēm var uzzināt VTUA mājaslapas sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes” vai tuvākajā VTUA birojā.