Ziņas

Sports

Sāk arī volejbolisti

Kārtējo sezonu Latvijas volejbola čempionāta Nacionālajā līgā uzsākuši Cēsu volejbolisti. Šo­reiz atkal ar nosaukumu “Cē­sis”. Kā zināms, iepriekšējos gadus startēja komanda “SK Fono”, bet šogad viņi par prioritāro turnīru izvēlējušies Entuziastu volejbola līgu.Cēsu komandas treneris Ģirts Mārtiņsons stāsta, ka komandas kodols gan spēlēs arī Na­cionālās līgas čempionātā, komandu papildinās jaunie spēlētāji, un nolemts startēt ar pilsētas nosaukumu: “Viens no sezonas mērķiem – dot iespēju iespēlēties jaunajiem spēlētājiem Patrikam Pin­kam, Jēkabam Dzenim, Laurim Lauciņam un vēl dažiem. Lai viņi gūst Nacionālās līgas pieredzi, kas ļautu viņiem celt meistarības līmeni.”

Komandas sastāvā iekļauts arī Vilnis Tinuss, Artūrs Tinte, Gints Stūrmanis, Mārtiņš Liniņš, Artis Dricka, Jānis Rukmanis, Rihards Lazdiņš, Kristaps Podiņš, Andris Dolženko, Andris Osis.
Pirmā spēle tika aizvadīta savā laukumā, uzņemot “VK Ozol­nieki”, un piedzīvots sāpīgs zaudējums piecos setos, lai gan pēdējā setā cēsnieki bija vadībā 14:10, bet gūt uzvaras punktu tomēr neizdevās. Ar 12 rezultativitātes punktiem atzīmējās A. Tinte, par punktu mazāk jaunajiem spēlētājiem – J. Dzenim un P. Pinkam.

Treneris, kurš arī uz brīdi devās laukumā, atzīst, ka ar spēles kvalitāti nav apmierināts: “Pietrūka saprašanās laukumā, piekliboja saspēles kvalitāte, pieļautas daudzas nepamatotas kļūdas. Piektajā setā, kad atlika gūt tikai uzvaras punktu, laukumā sākās neliels haoss un pat pieprasītie pārtraukumi to nespēja mainīt. Pieredzes trūkums neļāva tikt pie uzvaras. Cerams, ka no šāda sāpīgā zaudējuma tiks gūta lielāka mācība nekā no izmocītas uzvaras.”

Kopumā Nacionālās līgas 1.divīzijas turnīrā spēlē astoņas komandas – Cēsu un Vecumnieku, Ventspils, Aizputes, Daugavpils, Aizkraukles, Vecumniekiem un Rīgas. Pārstāvniecības no plašas teritorijas, komandām būs jāveic gari pārbraucieni.

Komandai “Cēsis” šīs nedēļas nogalē spēle izbraukumā pret Aizputes komandu, bet savā laukumā viņus redzēsim 21.oktobrī, kad tiks uzņemta RTU koman­da.