Ziņas

Sports

Sāk arī visjaunākie basketbolisti

Būs vai nebūs? Kārtējais Cēsu Sporta skolas U-11 zēnu komandas uzbrukums uz Smiltenes vienaudžu grozu beidzas ar precīzu raidījumu.Foto: Māris Buholcs

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajā “Kārums kausa” izcīņā pagājušajā nedēļā aizvadītas pirmās spēles, kurās startē jaunie basketbolisti U-10 un U-11 grupās. Šogad turnīra pirmajam posmam pieteicās komandu rekordskaits – 124. Sacensības notiek pēc sabraukumu principa, un šajās skolēnu brīvdienās spēles notika 13 vietās Latvijā, tai skaitā – Cēsīs. Mazie basketbolisti sacentās basketbola elementu stafetē, kā arī aizvadīja spēles uz zemajiem groziem.

Cēsīs pulcējās U-11 zēnu grupas komandas no Valmieras, Smiltenes, Rūjienas, Cēsīm, kā arī U-11 meiteņu komandas no Valmieras, Smiltenes, Rēzeknes un Cēsīm. Cēsu Sporta skolas puiši šo posmu aizvadīja pārliecinoši, trijās spēlēs izcīnot trīs uzvaras. Viņi ar 78:36 pieveica Smiltenes vienaudžus, ar 59:37 – Rūjienas komandu un ļoti sīvā cīņā ar viena punkta pārsvaru uzvarēja komandu “Valmiera/ Ordo” 60:59.

Cēsu Sporta skolas meitenēm tik labi neveicās, trijās spēlēs tika piedzīvoti trīs zaudējumi – 22:67 pret Smilteni, 19:47 pret Rēzekni un 17:52 pret “Valmiera/ Ordo”.

Dienu iepriekš Limbažos notikušajā posmā, kur sacentās U-10 zēnu komandas, Cēsu Sporta skolas audzēkņi izcīnīja vienu uzvaru 65:39 pret Rūjienu, piedzīvoja divus zaudējumus – 41:53 pret “Valmiera/ Ordo” un 43:44 pret Limbažu Sporta skolas komandu.

Cēsu Sporta skolas treneris Viktors Brizgalovs, kurš trenē abas jaunās puišu komandas, atzīst, ka šajos turnīros rezultāts nav galvenais, tā ir iespēja jaunajiem basketbolistiem pārbaudīt sevi spēlēs: “Puišiem, protams, gribas uzvarēt, un katrā spēlē ejam tikai uz uzvaru, bet šis ir vairāk pārbaudes turnīrs. Te netiek dalītas vietas, nav obligāti jāpiedalās visos posmos. Spēlēs dodu iespēju visiem spēlētājiem būt laukumā, lai viņi parāda, ko iemācījušies, lai gūst pieredzi. Tie, kuri sevi labāk parāda treniņos, tiek arī pieteikti turnīram, tas ir labs stimuls cītīgi strādāt. “Kārums kauss” ir veidots ar mērķi iepazīt basketbolu, sajust spēles garšu, jo ar treniņiem vien nepietiek, vajadzīgas īstas spēles.”

“Kārums kausa” izcīņas turnīri vēl notiks ziemas brīvlaikā 3. un 4. janvārī, V.Brizgalovs cer, ka arī šo posmu varētu sarīkot Cēsīs, spēles notiks arī pavasara brīvlaikā 14. un 15. martā, bet finālturnīrs paredzēts nākamā gada jūnija sākumā.

“Lai arī ir šis nosaukums – finālturnīrs –, uz to var pieteikties visi, jo, kā jau minēju, turnīra galvenais mērķis – dot iespēju uzspēlēt, iepazīt basketbolu, un šī iespēja ir jāizmanto,” saka V. Brizgalovs.