Ziņas

Sports

Sāk ar zaudējumu

Uzbrukumā. “SK Cēsis” komandā pirmajā sezonas spēlē rezultatīvākā bija Anda Kuzmina (27.numurs), kura, neraugoties uz pretinieču ciešo aizsardzību, dodas kārtējā uzbrukumā.Foto: no skcesis.lv

Latvijas – Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā sezonu ar zaudējumu savā laukumā sāka “SK Cēsis”, kas šogad, spēlējot ar izteiktu jaunatnes sastāvu, savā laukumā atzina U-16 izlases pārākumu 46:64.

Nesekmīga bija jau pirmā ceturtdaļa, ko “SK Cēsis” zaudēja ar 8:22. Otrā ceturtdaļa jau bija līdzīga – 15:19, bet trešajā virsroku guva mājnieces 15:8. Diemžēl aizķerties neizdevās, pēdējās desmit minūtēs labākas bija U-16 spēlētājas, svinot uzvaru visā spēlē. Cēsu komandas rindās rezultatīvākā Anda Kuzmina, gūstot 16 punktus.
Kluba prezidents Krišjānis Kļaviņš atzīst, ka pēc pirmā zaudējuma nekādus vērtējumus vēl nevajadzētu izdarīt, viņš to nepārdzīvojot. Ņemot vērā kluba pašreizējās finansiālās iespējas, svarīgākais uzdevums bija saglabāt “SK Cēsis” pārstāvniecību Latvijas čempionātā. Komandai šī bija pirmā spēle, pirms sezonas kopā trenējušās samērā maz, neviena pārbaudes spēle nav aizvadīta, tāpēc pirmais zaudējums neko neizsaka.

“Ar kaut ko bija jāsāk, analizēt varēsim sezonas beigās. Komandai pēc spēles teicu, ka nav, ko pārdzīvot zaudējumu, bet paņemt no tā pozitīvo, katrā treniņā strādāt arvien labāk, un tas būs redzams arī spēlē,” saka K. Kļaviņš.

Kluba galvenā trenera amatā palicis Uģis Viļums. Pirmās spēles sniegums ar bažām lika domāt par rezultātu, kāds varētu būt pret potenciālajām līgas līdervienībām, tostarp pret Liepājas komandu šīs nedēļas nogalē. K. Kļaviņš atzīst, ka viņu nebaidot šie pārbaudījumi: “Meitenes grib spēlēt basketbolu, viņām jāiemācās gūt pozitīvo arī zaudētās spēlēs. Arī tās dod pieredzi, lai ietu uz priekšu.”

Līdzjutēju rindās bija dzirdama neizpratne, kāpēc sastāvā nav nevienas Cēsu Sporta skolas jaunās spēlētājas, ja reiz izvēlēts tik jauns sastāvs. K. Kļaviņš stāsta, ka izteikts piedāvājums Mārai Motei, taču viņai jau pirms tam piedāvāts spēlēt U-16 izlasē, un viņa izvēlējusies to piedāvājumu. Arī aizvadītajā spēlē U-16 sastāvā viņa bija ierindā, pavadot laukumā visilgāko laiku, gandrīz 32 minūtes, un gūstot deviņus punktus. Izlases sastāvā četrarpus minūtes spēlēja Katrīna Luīze Krieviņa, gūstot vienu punktu.

Šajā sezona “SK Cēsis” rindās spēlē vairākas potenciālās U16 izlases līderes: Laura Meldere, Alise Markova un Anita Miķelsone. Sastāvā pulcētas galvenokārt 1997. – 2001.gadā dzimušās spēlētājas. Jāteic, ka Cēsu komanda ar šādu gados pavisam jaunu sastāvu jau spēlēja pirms pieciem gadiem. Tā bija kā klusā sezona starp gadiem, kad “SK Cēsis” bija vadošā komanda. 2010.gadā tika izcīnītas sudraba medaļas, bet 2012.un arī 2013.gadā “SK Cēsis” kļuva par čempionēm.

Uz jautājumu, vai sezonas laikā var gaidīt kādu pastiprinājumu, K. Kļaviņš atbildēja, ka šobrīd tas neesot plānos: “Esam vienīgā komanda, kam viss budžets ir tikai privātā nauda. Mums nav garantēts liels finansējums no pašvaldības uzņēmuma un nulle no privātuzņēmuma, kā, teiksim, “TTT Rīga” komandai. Kādas ir mūsu iespējas, tāda ir komanda.”