Ziņas

Sabiedrība

Saistībā ar negaisu un lielo vēju, Vidzemē saņemti 20 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.jūnija plkst. 6.30 līdz 12.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem un vēl viens bija maldinājums.

Visticamāk tieši zibens izlādes rezultātā vakar Vidzemē izcēlās seši ugunsgrēki – Saulkrastu novadā dzīvojamā mājā dega elektrības vadi 0,03m² platībā, Rūjienas novadā elektrības transformators 0,1m² platībā, Alūksnes novadā koka dobums 2m² platībā, Burtnieku novadā elektrības vadi 0,01m² platībā, Pārgaujas novadā elektrolīnijas balsts 0,5m² platībā un Raunas novadā saimniecības ēka 450m² platībā. Izsaukums uz notikumu Raunas novadā tika saņemts plkst. 23.07 un plkst. 3.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 18 ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Jaunpiebalgas, Valmieras un Cēsīm, kuriem izdevās no uguns nosargāt 10metrus attālumā esošos dzīvojamo māju.

Šonakt Jaunpiebalgas novadā koks bija uzkritis uz dzīvojamā vagoniņa, iespiežot tajā cilvēkus – pirms VUGD ierašanās no šī treilera saviem spēkiem bija izkļuvis viens cilvēks, bet otru, izmantojot hidrauliskos instrumentus un augstspiediena spilvenu, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja un abus cilvēkus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Šonakt ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāk nekā 10 notikumiem, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, Burtnieku novada Valmieras pagastu, Strenču novada Strenčiem, Strenču novada Plāņu pagastu, Andreja Upīša ielu Valmierā, Līgatnes novada Līgatnes pagastu, Strenču novada Sedu, Alūksnes novada Liepnas pagastu un Brīvības ielu Rūjienā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur divās vietās dega sausā zāle – 30m² un 10m² platībā.

Vakar Valmierā no Gaujas upes tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, vakar Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ūdens notekcaurulē iesprūdušu putnu.