Ziņas

Redzeslokā

Saimniekballē tiks godināti Pārgaujas novada sakoptāko sētu saimnieki

Arī šogad Pārgaujas novadā tika rīkots ikgadējais pasākums “Sakopta un videi draudzīga sēta”. Tā būtība aizsākusies Raiskuma pagastā pirms 18 gadiem, tomēr tagad tas ir ikgadējs pasākums, kas Pārgaujas novadā notika jau devīto reizi.

“Sakopta un videi draudzīga sēta” ietvaros tiek veidotas 3 komisijas – Straupes, Stalbes un Raiskuma pagasta. Katra komisija sastāv no 3 cilvēkiem, kuru uzdevums bija paviesoties visās konkrētā pagasta sētās, pēc tam piešķirt tām nominācijas. Ar šī pasākuma palīdzību Pārgaujas novada pašvaldība vēlas sekmēt novada teritorijas sakopšanu, veicināt novada iedzīvotāju un uzņēmēju labo gribu ne tikai sakopt savu sētu, bet arī saimniekot videi draudzīgi un energoefektīvi, kā arī celt pašu iedzīvotāju lepnumu un pašapziņu par savu novadu, saliedēt tuvākus un tālākus kaimiņus un protams, palielināt novada atpazīstamību nacionālā mērogā.

Šogad sētu vērtēšana notika no 25. jūnija līdz 7. augustam. Komisijas piešķirs katra pagasta sētām 7 nominācijas – Ieguldījums mājas apkārtnes – novada skaistuma izveidē, Noskaņu māja, Sakopta biznesa vide, Ciemata māja, Gada sēta, kā arī tiks piešķirta SIA “ZAAO” nominācija videi draudzīgākajai sētai un nominācija Komisijas brīvā izvēle.

Nominācijas ieguvušās sētas tiks noskaidrotas 18. augustā plkst. 19.00 Ungurmuižā, kur notiks Saimniekballe – pasākuma “Sakopta un videi draudzīga sēta” noslēdzošais pasākums. Saimniekballe ir viens no vasaras nozīmīgākajiem un gaidītākajiem pasākumiem Pārgaujas novadā, kuru apmeklē Straupes, Stalbes un Raiskuma pagastu sētu saimnieki un iemītnieki. Pasākuma laikā tiks godināti sakopto sētu saimnieki, kā arī apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Una Aizgale un Matīss Žilinskis. Būs arī loterija, kurā būs iespēja laimēt vietējo uzņēmēju sagādātas dāvanas. Par balli un lustēm gādās Normunds Jakušonoks.