Ziņas

Sports

Šahisti atzīstami startē turnīros un dibina Cēsu šaha klubu

Jaunais gads Cēsu pusē iesācies ar vairākiem būtiskiem jaunumiem šaha dzīvē. Cēsinieki ar labām sekmēm startējuši starptautiskos mačos Rīgā – pirmajā Latvijas Šaha federācijas Prezidenta kausā ātrspēlē, izcīnījuši uzvaras un godalgotas vietas reģionālajos Latvijas turnīros, bet nolūkā padarīt šahu populārāku un piesaistīt jaunus interesentus, Cēsīs nodibināts šaha klubs.

Janvāra beigās Rīgā notikušajā pirmajā Latvijas Šaha federācijas (LŠF) Prezidenta kausa izcīņas ātrspēlē piedalījās vairāk nekā 140 spēlētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas un ASV. Par 2000 eiro lielo balvu fondu cīnījās deviņi lielmeistari un viena lielmeistare, pieci starptautiskie meistari un viena starptautiskā meistare, septiņi FM un trīs WFM titulu īpašnieki un īpašnieces.

Cēsis pārstāvēja divi šahisti – Andris Ručs un Matīss Mitenieks. Labāks starts A.Ručam, kurš pēc pārsteidzošas uzvaras astotajā kārtā pret Latvijas izlases lielmeistari Ilzi Bērziņu, ieņēma augsto dalīto 7.-17. vietu. Noturēt šo pozīciju gan neizdevās, jo atlikušajās trijās spēlēs pret favorītiem piedzīvoti zaudējumi līdzvērtīgā cīņā, kas kopvērtējumā deva 37. vietu.

M.Mitenieks LŠF prezidenta balvas turnīrā svinēja uzvaru mačos ar reitingā zemāk esošiem spēlētājiem, bet pret augstāk reitingā esošiem spēlētājiem piedzīvoti zaudējumi, un noslēgumā 84.vieta

Par pirmo šī turnīra uzvarētāju kļuva jaunais Izraēlas šahists Dāvids Gorodeckis. Latvijas lielmeistars Aleksejs Širovs turnīrā izcīnīja tikpat punktu, cik čempions, tomēr viņam nācās samierināties ar otro vietu, jo bija sliktāki citi papildrādītāji. Turnīra trešā vieta Lietuvas lielmeistaram Aloizam Kveinim.

Cēsu šahisti sasnieguši labus rezultātus vairākās Latvijas mēroga sacensībās. A.Ručam izdevās nosargāt Valmieras atklātā čempionāta ātrspēlē uzvarētāja titulu, M.Mitenieks ierindojās 5.vietā, bet Mintautam Zaklauskim 9.vieta 24 spēlētāju konkurencē.

Šogad Valmieras atklātajā šaha čempionātā jau aizvadīta pirmā kārta, kurā uzvara A.Ručam, 6.vieta – M.Miteniekam, bet M.Zauklauskim – 8.vieta.

Tāpat cēsinieki ar labiem rezultātiem piedalījās Pļaviņu atklātajā čempionātā, kur A.Ručs piekāpās vien mājiniekam Uldim Melderim, M.Miteniekam sestā vieta, bet M.Zaklauskim – desmitā pozīcija.

Šīs nedēļas nogalē Dobelē norisinājās ikgadējais Dobeles sveču šaha turnīrs, kur cēsinieks M. Mitenieks izcīnīja otro vietu četrdesmit piecu dalībnieku konkurencē.

Februāra beigās Siguldā norisināsies 2018.gada Vidzemes reģionālās atlases turnīrs, kurā cēsinieki iepriekš startējuši ļoti atzīstami – 2015.gadā par uzvarētāju kļuva M.Mitenieks, bet nākamos divus gadus pēc kārtas uzvaru svinēja A.Ručs.

Šogad Latvijas šaha federācija atjauno skolu šaha olimpiādi, lai atjaunotu šaha tradīcijas Latvijā. Šobrīd neviena Cēsu skola nav pieteikusies dalībai skolu šaha olimpiādei. Iespējams, tas tāpēc, ka Cēsīs nav iespējams apgūt šaha spēles pamatus, bet tuvākajā laikā tas varētu mainīties – Cēsu šaha entuziasti nodibinājuši biedrību “Cēsu šaha klubs”, kura mērķis ir atjaunot šaha dzīvi Cēsīs un tuvākajā apkārtnē. Visiem ieinteresētajiem sazināties pa e-pastu andris.rucs@gmail.com.