Ziņas

Sabiedrība

Sagriezies ritenī

Neparasts. Laima Grase pirmo reizi dobē atradusi tik neparastas formas kabaci, tādēļ nolēma to parādīt “Druvas” lasītājiem.Foto: Māris Buholcs

Cēsniece Laima Grase kabačus audzē sen. Viņa pat prot pati sagatavot sēklas nākamā gada ražai. Kabači vienmēr auguši raženi un taisni, kā jau tiem pienākas. Taču šogad viens ‘Zelta’ cukini izveidojis neparastu formu – sagriezies apaļš. “Manā dārzā gan tīru šķirņu nav, jo kabači saziedas. Tā kā sēklas iegūstu pati, tad izaug tas, kas izaug, bet šāda izskata kabacis gan nekad nav bijis,” saka Laima Grase, kas kopj mazdārziņu Viestura ielas apkaimē.

Raugot, ko par kabačiem raksta medijos, uzzinājām, ka dažām kabaču šķirnēm augļi var būt arī apaļi, ārzemēs tos audzē un piedāvā kā īpašu produktu ļoti nelielos apjomos. Latvijā šo šķirņu augļi pagaidām ir ļoti maz pieprasīti, bet “tās var būt interesantas audzēšanai mazdārziņos pašu priekam”, savulaik rakstījis portāls “Delfi”. Turpat atrodama arī informācija, ka par cukīni ir pieņemts uzskatīt kabaču augļus, kas ir līdz 450 g smagi, ar maigu, plānu mizu un aizmetušies, bet neattīstītām sēklām neatkarīgi no augļu formas un krāsas.