Ziņas

Izklaide

Sagaidot pilsētas svētkus, Valmierā notiks brīvdabas kino vakari

Sagaidot Valmieras pilsētas 733.jubileju, no šodienas līdz 11.augustam interesenti aicināti četrus vakarus pavadīt, baudot brīvdabas kinoseansus Valmierā, laukumā pie Hanzas sienas.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, katra filma, ko laukumā pie Hanzas sienas demonstrēs no plkst.22, ir ar savu tematiku, tomēr tām ir arī kaut kas vienojošs – sasaiste ar Valmieru, tās cilvēkiem, nozīmīgiem notikumiem, pilsētu un tās apkārtni.

Šodien tiks demonstrēta Rīgas kinostudijas mākslas filma “Spēle” (1981.gads) Arvīda Krieva režijā. Pēc Zigurda Skujiņa romāna “Kailums” motīviem uzņemtajā darbā skatāms, kā romantisku vēstuļu sarakstes iespaidā divi jauni cilvēki nolemj satikties, taču uzburtais apburošo melu loks prasa atklāt patiesību. Šajā filmā iemūžināta Valmieras apkārtne pirms vairāk nekā 30 gadiem: Valmieras centrs, autoosta, stacija, Rīgas iela (toreiz – Ļeņina), estrāde, viesnīca “Gauja”, tagadējā Valmieras pilsētas pašvaldības ēka, un pat Linarda Laicena ielas pagalms.

Rītdienas, 9.augusta, vakarā būs skatāma filma “Sapņu komanda 1935” (2012.gads) Aigara Graubas režijā. Tā stāsta par Latvijas basketbola izlasi un tās vadītāju Valdemāru Baumani. Izlase 1935.gadā izcīnīja pirmo Eiropas čempionu titulu, nodrošinot paliekošu vietu pasaules sporta vēsturē. Lomās ir vairāki Valmieras Drāmas teātra aktieri – Mārtiņš Liepa, Ilze Pukinska, Imants Strads, Januss Johansons un citi.

10.augustā tiks demonstrēta vēl tikai maija sākumā pirmizrādi piedzīvojusī režisores Lienes Laviņas-Kalnaellas filma “Tev, Rūķi!” (2016.gads). Dokumentālais darbs ir par Valmieras Drāmas teātra aktrisi Rutu Birgeri, sekojot 91 gadu vecās aktrises gaitām Ineses Mičules jauniestudējumā “Eņģeļa kreisais spārns”. Gan filmas varoņi, gan režisore ir valmierieši.

11.augustā būs skatāma Jāņa Streiča filma “Mans draugs – nenopietns cilvēks” (1975.gads). Lai gan pagājuši 40 gadi, kopš melodrāma piedzīvoja pirmizrādi, stāsts par Arvīdu Lasmani, kurš sava principiālā rakstura dēļ vienā darbavietā nestrādā ilgi, mācoties pielāgoties priekšniecībai un cīnoties par taisnību, joprojām ir saistošs dažādu paaudžu skatītājiem. Filmā atainoti arī Kocēnu kapi un māja Austrumu ielā Valmierā.

Filmu programmu piedāvā “Valmiermuižas alus” darītava sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.