Ziņas

Sabiedrība

Saeimas komisijā skatīs jautājumu par “Kauguru” un sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāles "Rauna” reorganizāciju

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē šodien plkst.10 plānots skatīt jautājumu par “Kauguru” un sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāles “Rauna” reorganizāciju.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) iepriekš pauda, ka jautājums par “Kauguru” slēgšanu jāvērtē ne tikai no tehniskajiem aspektiem, bet arī no cilvēktiesību viedokļa. Viņa sagaida, ka sēdes laikā tiks sniegtas atbildes uz aktuālajiem jautājumiem, lai deputāti varētu lemt par turpmāko rīcību šajā lietā.

Kā ziņots, Labklājības ministrija (LM) plāno slēgt centra “Zemgale” filiāli “Kauguri” un centra “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA iepriekš informēja LM pārstāve Marika Kupče. Filiālē “Rauna” vietējā pašvaldība un baznīca paudušas gatavību nodrošināt to, lai arī nākotnē šis pakalpojums uz vietas būtu pieejams vismaz daļai pašreizējo klientu.

Aprūpes centra “Zemgale” direktors Ilgonis Leišavnieks aģentūru LETA informēja, ka, izņemot trīs cilvēkus, par pārējiem “Kauguru” iemītniekiem ir zināms, uz kuriem aprūpes centriem viņi pārcelsies. Par trim cilvēkiem pagaidām esot bijis grūtāk iegūt informāciju, jo ne visu aprūpējamo personu aizgādņi atrodas Latvijā.

Leišavnieks arī pauda pārliecību, ka visi “Kauguru” darbinieki varēs atrast darbu, jo viņi var pretendēt uz vakancēm “Ezerkrastos” un ir ar augstu kvalifikāciju, kas atvieglos atrast jaunu darbu. Vairākiem darbiniekiem piedāvātas darbvietas “Zemgalē”, taču viņi, visticamāk, darbavietas ģeogrāfiskā novietojuma dēļ no šīs iespējas atteiksies.

LETA