Ziņas

Kriminālziņas

Sadzīves konflikta laikā tiek nodarīti smagi miesas bojājumi

12.decembra naktī pulksten 02:10 tika saņemta informācija par to, ka Varakļānu novadā atrodas persona bezpalīdzības stāvoklī. Izbraucot uz notikuma vietu tika atrasts personas līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Sākotnējā informācija liecina, ka alkohola koplietošanas laikā starp vairākiem vīriešiem izcēlās sadzīves rakstura konflikts, kura laikā divi vīrieši, pielietojot fizisku spēku, nodarīja smagus miesas bojājumus 1970.gadā dzimušam vīrietim. Cietušais no gūtajiem miesas bojājumiem mira.

Skaidrojot notikuma apstākļus, aizdomās par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kuru rezultātā iestājās cietušā nāve, policija sākotnēji aizturēja četras personas. 14.decembrī divām aizdomās turamām personām – 1972.gadā un 1979.gadā dzimušiem vīriešiem – piemērots apcietinājums, savukārt divas personas tika atbrīvotas.

Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas. Par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Policija turpina lietas izmeklēšanu.