Ziņas

Kriminālziņas

Sadursmēs ar automašīnām cietuši trīs gājēji

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 7.septembra līdz 10.septembrim, saņemta informācija par 299 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 30 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 115 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 43 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 30 ceļu satiksmes negadījumi. Desmit no negadījumiem saņemta informācija par 12 cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies desmit vadītāji. Noformēti 216 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 103 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, trīs dažādos ceļu satiksmes negadījumos, sadursmēs ar automašīnām cietuši trīs gājēji. 7.septembrī, pulksten 11:15, Cēsīs, automašīnas “Mercedes Benz” vadītājs uz gājēju pārejas uzbrauca virsū nepilngadīgai jaunietei. 8.septembrī, pulksten 20:50, Valkas novadā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 117.kilometrā, notika sadursme starp automašīnas “Peugeot” vadītāju un gājēju, kurš diennakts tumšajā laikā pārvietojās pa ceļu alkohola reibumā (3,71 promiles) un bez gaismu atstarojošajiem elementiem. Savukārt 9.septembrī, pulksten 15:00, Valmierā, pie ēdināšanas iestādes iebrauktuves, automašīnas “Audi” vadītāja uzbrauca virsū nepilngadīgam zēnam, kurš tobrīd iebrauktuvi šķērsoja. Uz vietas tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Visos iepriekšminētajos gadījumos cietušie nogādāti ārstniecības iestādēs. Policija turpina izmeklēt katra notikuma apstākļus.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem uz ceļa, it īpaši, atrodoties pie ceļa braucamās daļas diennakts tumšajā laikā. Aicinām gājējus nodrošināt sevi ar gaismu atstarojošiem elementiem, savukārt transportlīdzekļu vadītājus aicinām braukšanas laikā būt vērīgiem un uzmanīgiem gan pilsētvidē, gan arī ārpus tās.

7.septembrī, pulksten 21:00, Ērgļu novadā, motocikla vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī un krita. Cietušais nogādāts uz tuvāko medicīnas iestādi. Policija skaidro notikušo.

7.septembrī, pulksten 21:32, Gulbenes novadā, Litenes pagastā, automašīnas “BMW” vadītājs ceļa līkumā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā smagi cieta divi nepilngadīgi pasažieri, kuri nogādāti slimnīcā. Policija izmeklē notikušā apstākļus.

8.septembrī, pulksten 18:00, Beverīnas novadā, autoceļa Valmiera – Brenguļi- Bikseja 9.kilometrā, tika apturēts automašīnas “Opel” vadītājs. Transportlīdzekļa šoferim tika konstatēts alkohola reibums, minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā 2,5 promiles. Vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Naktī uz 9.septembri, Smiltenes novadā, no mājas pagalma tika nozagta automašīna “Volkswagen”. Pulksten 02:35 tika saņemts ziņojums par ielu krustojumā avarējušu un pamestu mašīnu. Kā vēlāk tika noskaidrots, tā bija tā pati nozagtā mašīna. Transportlīdzeklis nodots tā īpašniekam. Policija skaidro materiālos zaudējumus un lietas apstākļus. Uzsākts kriminālprocess un vainīgā meklēšana.

9.septembrī, pulksten 12:45, Madonas novadā, autoceļa Jāņukalns – Veckalsnava 1.kilometrā, nenoskaidrotas automašīnas vadītājs iebrauca pretējās kustības joslā, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar automašīnas “Renault” vadītāju. Nenoskaidrotās automašīnas vadītājs no negadījuma vietas aizbrauca, par notikušo neziņojot likumā noteiktajā kārtībā. Cietušo nav, bojāta automašīna “Renault”. Policija izmeklē notikušā apstākļus.

9.septembrī, pulksten 15:30. Gulbenes novadā, Jaungulbenes pagastā, automašīnas “Renault” vadītājs netika galā ar tās vadāmību un nobrauca no ceļa braucamās daļas, kā rezultātā ietriecās kokā. Ceļu satiksmes negadījumā cieta šoferis un automašīnā esošais pasažieris. Abi vīrieši nogādāti medicīnas iestādē. Policija skaidro notikušo.

9.septembrī, pulksten 19:30, Limbažu novadā, autoceļa Straupe-Lēdurga-Vidriži-Skulte 30.kilometrā, kāda sieviete vadīja automašīnu “Opel”, būdama alkohola reibumā. Tika konstatēta 2,49 promiļu alkohola koncentrācija izelpā. Vadītājai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.