Ziņas

Kriminālziņas

Sadursme starp automašīnām; nozagts kvadricikls

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 28.septembra līdz 1.oktobrim, saņemta informācija par 210 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 24 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 67 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 48 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 23 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir četri cietušie, viens bojā gājušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies desmit vadītāji. Noformēti 227 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 133 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

30.septembrī. pulksten 23:55, Salacgrīvas novadā autoceļa Rīga-Igaunijas robeža, automašīnas “Škoda Superb” vadītājs uzbrauca uz brauktuves esošam gulošam cilvēkam, kurš pēc notikušā gājis bojā. Situācija vēsta, ka ceļa posms bijis neapgaismots, kā arī cilvēks bijis bez gaismu atstarojošiem elementiem. Policija šobrīd noskaidro bojā gājušā personību. Uzsākts kriminālprocess.

29.septembrī, pulksten 9:20, Valmierā, Stacijas ielā kāds automašīnas “Volvo” vadītājs, apžilbstot no saules, nepamanīja priekšā esošo situāciju uz ceļa un uzbrauca virsū sievietei, kura tobrīd ar bērnu ratiņiem šķērsoja gājēju pāreju. Medicīnas iestādē uz novērošanu tika nogādāts bērns, vēlāk medicīnas iestādē vērsās arī cietusī sieviete. Policija skaidro notikušo.

29.septembrī, pulksten 13:10, Limbažu novadā, Skultes pagastā, autoceļa Rīga-Baltezers-Igaunijas robeža 47.kilometrā notika sadursme starp automašīnām “Toyota Corolla” un “Opel Zafira”. Sadursme radusies “Toyota” vadītājam ieskrienot “Opel Zafira”, kas tobrīd stāvēja uz ceļa posma un grasījās veikt kreiso pagriezienu. Ceļu satiksmes negadījumā cieta “Toyota” pasažieris, kurš tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policija izmeklē notikušā apstākļus.

Laika posmā no 29.septembra līdz 30 septembrim pulksten 14:00, Alojas novadā, brīvi piekļūts pie kādas privātmājas un nozagts kvadricikls. Materiālie zaudējumi vērtējami 1500 EUR apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

30.septembrī, pulksten 18:00, Amatas novadā, Skujenes pagastā, autoceļa Garkalne-Alauksts 76.kilometrā mopēda vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī un guva miesas bojājumus. Cietušais tika nogādāts medicīnas iestādē, kur noteikts alkohola apreibums 1,7 promiļu apmērā. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Aizvadītājās brīvdienās ceļu satiksmē piedalījās vairāki automašīnu šoferi, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā. 29.septembrī Limbažos tika apturēts automašīnas “Audi” vadītājs ar 2,10 promilēm, savukārt 30.septembrī pieķerts mopēda vadītājs Kocēnu novadā un “Audi” vadītāja Burtnieku novadā ar attiecīgi 2,37 un 2,07 promilēm alkohola reibuma. Visiem vadītājiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.