Ziņas

Sabiedrība

Sadraudzēties un sadarboties

Komandas darbs. Jaunsargu nometnē visos uzdevumos uzsvars tika likts uz komandas saliedētību, pie rezultāta varēja nonākt, kopīgi strādājot, saprotot vienam otru.Foto: Indars Krieviņš

Nacionālo bruņoto spēku bāzē “Pipariņi” šodien noslēdzas Jaunsardzes 3. novada nometne, kas pulcēja apmēram 300 jauniešus no Vidzemes.

Nometne jaunsargiem bija īsts pārbaudījums, jo iekrita pēkšņi uznākušajā vēsajā laikā. No­metnes priekšnieks, jaunsargu instruktors Guntars Norbuts atzina, ka ne visi jaunieši tam bijuši gatavi, jo ieradušies dienā, kad gaisa temperatūra pārsniedza 20 grādus, bet tad tā strauji mainījās. Nācies meklēt guļammaisus, lai naktsmiers būtu komfortablāks, taču jaunsargi esot izturīgi.

Jaunsargi “Pipariņos” ieradās pirmdien, kad notika nometnes atklāšana un pirmie saliedēšanās pasākumi. Jaunsardzes novada vadītāja Zita Rukšāne pastāstīja, kas šis ir gandrīz vienīgais pasākums, kad satiekas visas novada vienības, tāpēc sākumā jauniešu uzdevums ir iepazīties. Jaunsargi tika sadalīti vairāk nekā desmit nodaļās, katrā jaunieši no dažādām vienībām savstarpēji līdz tam nepazīstami. Iepazīšanās sākās, veidojot nodaļas karogu, izdomājot devīzes un nosaukumus, tā sperot pirmos soļus saliedēšanā, kas bija īpaši vajadzīga divās nākamajās aktīvajās dienās, veicot uzdevumus.

Z. Rukšāne pastāstīja, ka novada nometnes notiek katru gadu vienmēr citā vietā, lai jaunieši iepazītu teritoriju, kas ietilpst 3.novadā: “Norise visās nometnēs līdzīga, atšķirīgo iedod vieta, kur tā notiek. Pērn dzīvojām “Bra­kos”, tātad uzsvars bija likts uz Ērgļu apkaimi, Rūdolfu Blauma­ni, šogad esam Cēsīs, tāpēc jaunsargu uzdevums būs iepazīt pilsētu, tās apkārtni, vēsturi. Līdztekus “Pipariņos” notiks dažādi vingrinājumi, kas saistās ar jaunsargu programmu – orientēšanās, ieroču mācība, ierindas mācība, viss, kas tiek apgūts ikdienā, bet visam pāri komandas veidošana, komandas saliedētība.”
Nometnes priekšnieks G.Nor­buts stāsta, ka nometnes programma tiek izstrādāta rūpīgi: “Jau pirms diviem mēnešiem tapa lielais plāns, kas tika izstrādāts līdz minūtei, kad un kas notiks. Plānojot domājām, lai laiks būtu piepildīts, lai nebūtu bezdarbības. Diena sākas agri, un līdz pat vakaram dalībniekiem brīva laika nav.”

Jaunsargi vienu dienu pavadīja “Pipariņos”, otru – Cēsīs, kur jaun­­sargi apmeklēja viduslaiku pili, uzzināja par dzīvi viduslaikos, bet otru dienas pusi veltīja Brīvības cīņām – Cēsu kauju, Skol­nieku rotas, arī sarkanbalt­sarkanā karoga vēsturei. Katrai nodaļai bija pilsētas karte ar noteiktiem punktiem, kas jāsameklē, un jāuzzina informācija par konkrēto objektu.
Nometnē piedalījās arī daudzi mūspuses novadu jaunsargi. Ko­pā ar savējiem bija jaunsargu instruktors Juris Kokins, kurš vada jaunsargus Priekuļos un Vecpie­balgā, Egils Kaimiņš, kurš vada vienības Amatas novadā un Lī­gatnē. Nometnē arī apmēram 20 jaunsargu no Stalbes vidusskolas un Cēsu skolām, kurus vada G.Norbuts.

Iespēja tikt uz nometni jānopelna, katrai vienībai atvēlēts noteikts limits, instruktori izvēlas, kuri piedalīsies.
Jūnijā Mālpilī notiks arī Latvijas kopīgā nometne, kas pulcēs 600 jaunsargu, 150 no katra Jaunsardzes novada.