Ziņas

Sports

Sācies Cēsu novada 5.čempionāts

Aiziet! Cēsu novada 5.atklātā čempionāta florbolā sezonas atklāšanas spēlē tikās “Fans Cēsis” un “Olimpic”.Foto: Māris Buholcs

Ar pirmajām četrām pirmās kārtas spēlēm sācies Cēsu novada 5.atklātais čempionāts florbolā. Jauno sezonu čempionāts sācis ar jaunu, pievilcīgu mājas lapu florbols.melatlux.lv, kurā līdzjutēji varēs sekot līdzi čempionāta norisei.

Čempionātu rīko “Sporta iela” SIA sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un biedrību “Sporta klubs „Lekrings””.

Pirmajā spēlē tikās “Fans Cēsis” – “Olimpic”.Spēle bija sīva līdz pēdējām sekundēm. Sezonas vārtu statistikā pirmais ierakstu izdarīja “Fans Cēsis” spēlētājs Rūdolfs Likums, panākot 1:0. Pēc neilga brīža “Olimpic” dažu sekunžu laikā panāca jau 2:1 savā labā. Precīzi bija Ivars Cekuls un Mārtiņš Juzups. Tad iniciatīvu pārņēma “Fans Cēsis”, panākot 5:2. Divus vārtus guva R. Likums, pa reizei vārtus guva Rihards Diura un Niks Egle. Pretinieki nepalika parāda, un divi precīzi Jāņa Kumsāra metieni samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Rolands Osma atjaunoja divu vārtu starpību, bet Hermanis Ruhamns atkal atgrieza cerību “Olimpic” komandai 6:5. Pēdējā minūtē viņi centās panākt izlīdzinājumu, taču “Fans Cēsis” nosargāja uzvaru, ierakstot pirmos trīs punktus turnīra tabulā.

Uzvarētāju komandas kapteinis Jānis Punāns atzina, ka sezonu sākt ar uzvaru vienmēr ir patīkami, taču rezultāts nav tāds, uz kādu cerējuši: “Spēles kvalitāte varbūt nebija tā labākā, un to īsti nevar novelt uz to, ka šī ir pirmā spēle, jo spēlējam arī Kocēnu čempionātā, kur esam aizvadījuši četras spēles, izcīnot divas uzvaras.”

Komandas kodols saglabājies vēl no pašiem Cēsu čempionāta pirmsākumiem. Šo kodolu veido seši spēlētāji, kuriem šis jau kļuvis par neatņemamu vaļasprieku.

“Draugu lokā uzspēlēt florbolu – tā ir lieliska brīvā laika pavadīšana, ” saka J. Punāns. “Reizi nedēļā sanākam uz treniņu, un šādā līmenī vairāk arī nevajag. Pirmā spēle bija aizraujoša, un florbola burvība – tā ir dinamiska spēle, kurā rezultātu grūti prognozēt. Lai arī bijām trīs vārtus priekšā, viss beigās varēja tikt zaudēts, tāpēc maksimālai koncentrācijai jābūt līdz pēdējām sekundēm. Nevar priekšlaikus sākt svinēt uzvaru.”

Pērn Cēsu čempionātā “Fans Cēsis” palika piektajā vietā, izslēgšanas turnīrā zaudējot komandai “LYNX”. Šogad mērķis tikt augstāk, bet, kā tas izdosies, to rādīs šī sezona.

Vēl pirmajā kārtā “Einšteins” ar 8:5 pieveica komandu “Amata”, “Līgatne” ar 7:5 pārspēja “FYA shots/ Ozofest”, bet “SK Fono” ar 9:5 – komandu “Lynx”.

Čempionātā vispirms komandas izspēlēs divu apļu turnīru, noskaidrojot tās astoņas komandas, kas turpinās cīņas izslēgšanas turnīrā.

Jānis Gabrāns