Ziņas

Sports

Sācies Cēsu futbola čempionāts

Izaicinājumam gatavi. Savus spēkus futbola laukumā gatavi pārbaudīt florbola komandas "Lekrings" spēlētāji un treneri. Foto: no albuma

Cēsu atklātais čempionāts futbolā startēja aizvadītajā ceturt­dienā, tajā pašā dienā, kad sākās Pasaules kausa izcīņa futbolā. Simboliski vai vienkārši sakritība, tam nav īsti nozīmes, bet abi notikumi svarīgi, viens pasaules, otrs Vidzemes mērogā, jo Cēsu čempionātā startē komandas no Siguldas, Valmieras un apkaimes novadiem.

Turnīra rīkotājs Mārtiņš Jaro­hovičs turnīra ievadā spēlētājus sveica ar abiem notikumiem, uzdodot jautājumu – ar ko tie atšķiras. Atbilde bija vienkārša: “Cēsu čempionāts labāks, jo tajā piedalāties jūs!”

Čempionātam pieteikušās deviņas komandas, arī “FK Rauna”, kas uzvarējusi divās iepriekšējās sezonās. Spēkus futbolā gatavi izmēģināt florbola komandas “Lek­rings” spēlētāji, kuri čempionātu izmanto treniņam, lai gatavotos jaunajai florbola sezonai. Pir­majās spēlēs laukumā bija redzami arī Artis un Andris Malkavi. Florbolisti ir arī komandas “Auciems” rindās.
Šosezon čempionātā, kas notiks Cēsu stadionā, piedalīsies trīs komandas no Valmieras: “Kvartāls”, kas pavasarī triumfēja Cēsu telpu futbola čempionātā; “Eglītes mežs”; “SK Spēks”. Vēl čempi­onātā spēlēs “Vaivīte”, “Pēr­kons”, “FK Sigulda”.
Atklāšanas spēlē “Lekrings” ar 4:1 pieveica “Auciems” komandu. Uzvarētāju labā vārtus guva Jānis Melderis, Krišjānis Tiltiņš, Pēteris Trekše, Rūdis Jermacāns, bet auciemiešiem – Artūrs ­Gūt­­­manis.

Pārliecinošāko uzvaru pagaidām izcīnīja “Vaivīte”, ar 7:1 sagraujot komandu “Eglītes mežs” no Mazsalacas. Trīs precīzi raidījumi padevās Jevgēnijam Fiņ­ču­kam, divreiz precīzs bija Artis Smiltnieks, pa reizei pretinieku vārtsargu sarūgtināja Gatis Krie­viņš un Svajunas Fokas. Zaud­ē­tāju rindās vienīgos vārtus guva Toms Riekstiņš.
Valmieras “Kvartāls” ar 3:0 pārspēja komandu “Pērkons”. Vārtus guva Aleksandrs Barkovskis, Artis Krievs, Endijs Bērziņš.

“SK Spēks” ar 4:1 pieveica “FK Sigulda” futbolistus. Uz­va­rē­tā­jiem divus vārtus guva Nauris Krēs­liņš, pa vienam Valdis Vein­bergs un Sandis Dubovs, bet zaudētājiem – Edgars Onskulis.

Divu iepriekšējo gadu uzvarētāja “FK Rauna” ar 3:0 pārspēja “Lekrings” komandu. Vārtus guva Mārtiņš Zernis, Jurģis Zum­bergs, Egīls Reķis.

Vērtējot pirmo spēļu dienu, M. Jarahovičš atzīst, ka bijis patīkami redzēt, ka spēles līmenis ir paaugstinājies un spēles vērojuši arī skatītāji: “Tas ir ieguvums no atjaunotā stadiona, ka piestāj spēles paskatīties tie, kuri darbojas stadionā, ienāk arī garāmgājēji. Ce­rams, ka līdzjutēju pulks palielināsies, jo spēļu līmenis tiešām labs. Iepriecināja “Lekrings” snie­­­gums, lai arī zaudēja esošajiem čempioniem “FK Rauna”, tomēr rādīja ļoti labu spēli. Vie­nī­gais pārsteigums – komandas “Eg­lītes mežs” lielais zaudējums, bet jāatceras, ka šis ir tikai pats sākums.”

Spēles norisināsies Cēsu sta­di­onā visas vasaras garumā katru ceturtdienas vakaru ar dažām papildu kārtām pirmdienās, bet noslēgums plānots 25.augustā, kad komandas izspēlēs pēdējās spēles un notiks apbalvošana.
Visu spēļu kalendāru, rezultātus, spēlētāju statistiku var aplūkot Cēsu futbola čempionāta mājaslapā cesufutbol­a­cem­pio­nats.­lv.