Ziņas

Sports

Sācies Cēsu čempionāts telpu futbolā

Ar trim pirmās kārtas spēlēm sācies Cēsu atklātais telpu futbola čempionāts. Vēstures failos pagaidām nav noskaidrots, vai Cēsīs šāda formāta turnīrs ir bijis. Savulaik telpu futbola turnīrs notika Piebalgā, tāds notiek Līgatnē, kur spēles notiek reizi mēnesī. Cēsu čempionātu rīko Mārtiņš Jarohovičs, kurš šajā vasarā sarīkoja novada čempionātu futbolā 7:7, izpelnoties atzinīgus vārdus no futbolistiem.

Telpu futbolam pieteikušās sešas komandas, un M. Jarohovičs debijas gadam to vērtē kā labu rādītāju: “Gluži kā vasaras turnīrā, arī telpu čempionātā spēles notiks darba dienā, katru trešdienu, lai netraucētu brīvdienu plānus. Iespējams, ka komandu varētu būt vairāk, bet trūkst cilvēku, kuri apņemtos spēlētājus savākt. Ar šo problēmu, cik zinu, nākas saskarties arī citos komandu sporta veidos, ka spēlētāji būtu, bet nav to, kuri uzņemtos organizatoriskās lietās. Pat noteicām, ka komandā var pieteikt tikai 12, jo vasarā bija precedenti, ka komandā pieteica 20 spēlētājus, kuru pietiktu gandrīz divām komandām. Labāk, lai ir vairākas komandas.”

Turnīra rīkotājs atzinīgi vērtē abu profesionālo skolu – Cēsu Profesionālās vidusskolas un Priekuļu tehnikuma – komandu iesaistīšanos, kā arī “Lodes” veterānu atgriešanos futbolā. Komandā “V-Lode 99” laukumā redzami Maksims Miņko, Andrejs Ivanovs, Normunds Zvejnieks, Andrejs Ziema un citi pieredzējuši futbolisti.

“Īpaši gribu uzteikt komandu “FC ARZA”, kurā apvienojušies divu uzņēmumu darbinieki, kuri grib vakaros izkustēties. Lai arī viņi, iespējams, būs kā vieni no pastarīšiem, man šī komanda radīja patiesu prieku. Jo sanākuši vīri, kuri grib uzspēlēt savam priekam, lai arī pirmajā spēlē viņiem nebija pārāk lielas skaidrības, kas ir telpu futbols. Man liekas, ka tas uzskatāmi parāda, ka šādi turnīri nepieciešami, lai vīriem vismaz reizi nedēļā būtu kādas sportiskās aktivitātes,” norāda M. Jarohovičs.

Katru trešdienas vakaru notiks pa trim spēlēm. Pirmajā kārtā fiksēti divi lieli rezultāti: “Vaivīte” ar 17:2 pārspēja “Cēsu Profesionālo vidusskolu” (uzvarētāju labā Artis Smiltnieks guva septiņus vārtus), bet “Zosēnu Metalurgs” ar 17:2 pieveica “FC ARZA”. Trešajā spēlē “V-Lode 99” ar 9:5 uzvarēja Priekuļu tehnikuma komandu.

Kopumā paredzēts izspēlēt trīs apļus, kas katrai komandai garantē 15 spēles. Čempionātu noslēgums paredzēts nākošā gada marta beigās.