Ziņas

Sports

Sācies arī futbols

Kurš kuru? Futbola laukumā Cēsu čempionātā tikās florbola komandas “Lekrings” un “Pārgauja”. Spēle noslēdzās neizšķirti 1:1.Foto: no albuma

Sporta dzīve arvien vairāk atgriežas ierastajā režīmā, sacensību kalendārs kļūst blīvāks, sportistiem unlīdzjutējiem atliek vien izvēlēties, kur piedalīties, ko apmeklēt. Cīņās par medaļām iesaistījušās arī futbola komandas.

Cēsu čempionāts

Sācies Cēsu atklātais 7:7 futbola čempionāts, pirmo spēļu kārtu aizvadot 1. jūlijā.

Čempionātā pieteikušās 12 komandas, kas sadalītas divās līgās. 1.līgā spēlē komandas : “IMPAR/ Limbaži”, FK “Rauna”, “Vaivī­te”, FBK “Valmiera”, FC “Lap­egle”, FK “Sigulda”, bet otrajā līgā: “Lekrings”, “Eglītes mežs”, “Auciems”, SK “Pārgauja”, FC “Gauja” un “Valmieras puikas”.
Komandas sadalītas pēc iepriekšējās vasaras sezonas vietu sadalījuma. Turnīra rīkotāji norāda, ka tas dos iespēju turnīrā aizvadīt vairāk līdzvērtīgu spēļu. Ko­mandas, kas nespēlēja pagājušajā sezonā, bet pieteikušās šogad, sāks ar zemāko, 2.līgu.

Turnīrā komandas aizvadīs divus apļus, spēles notiks jūlijā un augustā trešdienu vakaros pulksten 18.45, 19.45 un 20.45 Cēsu pilsētas stadionā. Noslēguma kārta plānota piektdien, 28. augustā.

Vērts piebilst, ka divu iepriekšējo vasaras sezonu čempioni SK “Spēks” šajā sezonā nepiedalīsies, tas nozīmē, ka čempionu tronis ir brīvs. Komandu sarakstā nav arī otrās vietas ieguvēju “Sanart”. Vai šo iespēju izmantos “IMPAR/ Limbaži”, kas pērn ieguva bronzu un tika kronēti arī par ziemas turnīra uzvarētājiem? Tiesa, kā jau rakstīts, šo turnīru neizdevās izspēlēt līdz galam.

Pirmās piecas spēles jau aizvadītas. Jau pirmajā kārtā savā starpā tikās komandas “IMPAR/ Lim­baži” un FK “Rauna”, kas pērn pretendēja uz trešo vietu, ko rezultātā ieņēma limbažnieki. Šoreiz Raunas futbolisti pirmie atklāja spēles rezultātu, taču pēdējās septiņās minūtēs limbažnieki guva trīs vārtus, svinot uzvaru 3:1.

Sīva cīņa bija arī starp komandām FBK “Valmiera” un FC “Lapegle”. Vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām ar 4:2 vadībā bija “Lapegle”, taču valmierieši parādīja raksturu, un, gūstot divus vārtus, burtiski izrāva neizšķirtu rezultātu 4:4.

Vēl pirmajā kārtā “Eglītes mežs” ar 4:1 pārspēja “Auciemu”, bet FK “Sigulda” principiālā spēlē uzvarēja “Vaivīti” ar 1:0. Savā starpā tikās arī zināmie pretinieki florbola laukumos Cēsu “Lek­rings” un SK “Pārgauja”. Cēs­nieki jau vairākus gadus piedalās šajā turnīrā, lai labāk sagatavotos jaunajai sezonai, tagad šo iespēju izmanto arī “Pārgauja”. Rezultātu atklāja “Lekringa” spēlētājs Emīls Dzalbs no Jāņa Meldera piespēles, taču pēc neilga laika Emīls Eglītis no Edgara Puriņa piespēles panāca 1:1, un līdz pat spēles beigām rezultāts nemainījās.

Sāk arī dāmas

Startējis arī Latvijas futbola čempionāts sievietēm 1.līgā, kur jau otro gadu spēlēs arī “Cēsis/ FK Priekuļi”.

Pirms čempionāta sākuma mūsu spēlētājas aizvadīja divas draudzības spēles. Vispirms pret Siguldas futbolistēm, kuras tikai nesen sanākušas kopā un uzsākušas trenēties. Tieši “Cēsis/ FK Priekuļi” bija viņu pirmās pretinieces. Spēle parādīja, ka pieredze lielāka mūsu futbolistēm, kuras svinēja uzvaru 5:0. Pa diviem vārtiem guva Anete Eglīte un Džeina Eglīte, bet vienreiz precīza bija Linda Smilga.

Otrā pārbaudes spēle pret FK “Tukums 2000”, kuras galvenais mērķis bija sagatavoties čempionātam. Ar rezultātu 4:1 uzvarēja “Cēsis/ FK Priekuļi”, trīs vārti Dž. Eglītes kontā, vienreiz precīza arī A. Eglīte.
Kā jau draudzības spēlēs dažkārt ierasts, pēc pamatlaika komandas aizvadīja pēcspēles sitienu sēriju, kurā ar 5:2 pārākas bija Tukuma f

Futbolistes. “Cēsis/ FK Priekuļi” komandā precīzi sitieni padevās Lindai Brokai un Megijai Dijpai.
1.līgas čempionāta sezonas pirmajā spēlē “Cēsis/ FK Priekuļi” savā laukumā, Cēsu stadionā, uzņēma “Babīte/ SK Dinamo” futbola komandu. Lai arī mājiniecēm spēlē bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, tās palika nerealizētas, bet pretinieces savas iespējas garām nelaida, izcīnot uzvaru 4:1. Vienīgos vārtus mājinieču labā guva Bella Pundure.

Komandas treneris Aivars Krickis atzīst, ka varbūt iespaidu atstāja sezonas pirmās spēles stress, jo sākumā pieļautas muļķīgas kļūdas, ielaisti ātri vārti: “Pēc tam spēle izlīdzinājās, tomēr izlieto ūdeni sasmelt neizdevās. Pretinieces savas iespējas izmantoja, mums nedaudz pietrūka standartsituāciju izspēlē.

Šogad esam pārkārtojuši aizsardzības līniju, tas prasīja laiku, esam darba procesā. Nav nozīmes meklēt attaisnojumu zaudējumā, jāturpina strādāt!”

Treneris atzīst, ka zināmas sekas atstāja piespiedu pārtraukums, kad kopā trenēties nevarēja. Kāda futboliste individuāli trenējusies vairāk, cita mazāk, pēc ierobežojumu atcelšanas nācies visu likt kopā.

“Saturiski esam uzlabojuši sniegumu, spēle kļūst gudrāka, tagad svarīgi panākt, lai spēlētājām būtu ticība saviem spēkiem. Tās pietrūkst joprojām, joprojām ir pārāk liels respekts pret pretiniecēm. Bet nav jāskatās, kāds ir pretinieks, jākoncentrējas uz savu sniegumu, tad arī būs rezultāts,” norāda treneris.

Komandas sastāvā būtisku izmaiņu nav, atgriezusies Rēzija Laumane, komandu papildinājusi cēsniece Anna Baranovska, kura spēlēja RFS komandā, kā arī ar stažiera līgumu šajā sezonā komandā spēlēs vārtsardze Darja Pivina no “Rīga United” komandas.
“Atzīstami vērtējamas, ka komandā parādījusies konkurence, jo tas vienmēr ved uz izaugsmi,” uzsver A. Krickis.
Šajā nedēļā “Cēsis/ FK Priekuļi” dosies sezonas pirmajā izbraukumā uz Daugavpili, kur pretinieces būs BFC “Daugavpils”, kas pērn spēlēja spēcīgākajā līgā. Šīs sezonas pirmajā spēlē daugavpilietes ar 12:0 sagrāva “FB Gulbe­ne/ZAFC”

Sestdien, 11.jūlijā, pirmo spēli 2.līgā aizvadīs arī komanda “FK Priekuļi”, Cēsu stadionā uzņemot FK “Alianse”.