Ziņas

Sports

Sacentās jaunsargi un karavīri

Ugunslīnijā. Jaunsargs un biatlonists no Vecpiebalgas Kristers Slavēns divās šautuvēs kļūdījās vienu reizi, taču tas netraucēja kļūt par uzvarētāju.Foto: Māris Buholcs

Cēsīs un Valmierā norisinājās 4. Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles, kurās šogad pirmo reizi startēja dalībnieki ne tikai no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, bet arī no Ukrainas un Kanādas. Kopumā vairāk nekā 200 karavīru, zemessargu un jaunsargu. Karavīru ziemas sporta spēles atklāja otrdienas vakarā Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē. Pasākumā piedalījās arī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš teica uzrunu sacensību dalībniekiem, kā arī vilka kājās slidas, lai veiktu simbolisko iemetienu sporta spēļu hokeja turnīra atklāšanas mačā, kurā spēkiem mērojas Latvijas un Kanādas hokejisti. Ministra klātbūtne tomēr neglāba mājniekus no pamatīga zaudējuma hokeja dzimtenes pārstāvjiem. Jāpiebilst, ka Kanādas komanda sporta spēlēs piedalās tikai hokeja turnīrā.

Pārējo valstu karavīri pārbaudīs spēkus arī biatlonā, slēpošanā, zemledus makšķerēšanā un svaru stieņa spiešanā guļus, visas šīs sacensības notiek Cēsu pusē.

Trešdien svaru stieņa spiešana notika Cēsu sporta kompleksā, uz Ungura ezera ledus sacentās zemledus makšķernieki, bet Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” individuālajā distancē startēja biatlonisti un slēpotāji. Biatlonā uz starta stājās arī divi jaunsargi no Vecpiebalgas – Kristers Slavēns un Rūdis Balodis -, kuri ir arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi. Jaunsargu biatlona sacensības atšķiras no puišiem ierastajām, jo šoreiz bija jāveic trīs īsi apļi, katrs 1,3 km garumā, un divas guļus šautuves. Atšķirība arī tā, ka dalībnieki slēpoja bez šautenēm, tās gaidīja ugunslīnijā.

Kristers Slavēns uzreiz pēc finiša atzina, ka distance pārāk īsa: “Nav pierasts pie tik īsas, jo, startējot biatlonā, nākas veikt krietni garāku distanci. Šoreiz tīrs sprints, kurā jācīnās par katru sekundi. Viena kļūda šautuvē tomēr ir liela kļūda. Ja būtu pa nullēm, būtu mierīgāk, tagad neliels uztraukums, kā nostartēs sāncenši.”

Vēlāk gan izrādījās, ka bažām nebija pamata, jo sporta skolā ieliktais pamats ļāva kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena un saņemt zelta medaļu. R. Balodim otrā vieta un sudraba godalga. Jāpiebilst, ka šoreiz viss goda pjedestāls piederēja Latvijas jaunsargiem, jo bronzas medaļu izcīnīja Jēkabs Putniņš no Madonas.

Visās līdz šim notikušajās Karavīru ziemas sporta spēlēs par jaunsargu biatlona komandas nokomplektēšanu ir atbildīgs Jaunsardzes instruktors Juris Kokins. Viņš stāsta, ka sākotnēji bijusi vēlme gada nogalē sarīkot nelielas atlases sacensības, taču sniega trūkums to neļāva izdarīt, tāpēc nācies izvēlēties, raugoties pēc jaunsargu rezultātiem. Var droši teikt, ka ar izvēli trāpīts desmitniekā.

J. Kokins norāda, ka ikvienas sacensības ir noderīgas, lai cik spēcīgs un kupls dalībnieku sastāvs: “Mači paliek mači, katriem jāgatavojas nopietni, jo uzvaru nevienam nedāvina. Jā, distances šoreiz vieglākas, jo jaunsargu sagatavotības līmenis atšķirīgs, ne visi ikdienā trenējas biatlonā. Tā mūsu puišiem bija priekšrocība, ko viņi godam izmantoja.”

K. Slavēns atzina, ka ir interesanti startēt šādās sacensībās, jo te valda liels nezināmais: “Starp konkurentiem nav zināmu sportistu, izņemot mūsu izlases dalībniekus, tāpēc nav zināms, ko no kura var gaidīt, cik kurš spēcīgs slēpošanā, šaušanā. Latvijas sacensībās zināms, kurš slēpo ātrāk, kurš ne, zināms, kurš galvenais konkurents. Tāpēc ir interesanti sevi pārbaudīt arī šādās sacensībās.”

Kristers jaunsardzē darbojas otro gadu. Jautāts, kas ir tas, kas pievelk, viņš saka, ka visinteresantākās ir nometnes, kas notiek brīvā dabā: “Tad dzīvojam mežā, notiek dažādi pārbaudījumi. Ir arī šaušanas nodarbības, tikai ar gaisa šautenēm, arī tas interesanti. Nemāku teikt, cik daudz Jaunsardzē palīdz tas, ka nodarbojos ar sportu. Protams, fiziskā forma ir vajadzīga. Jaunsardzes nodarbības ir ļoti noderīgas ikdienas dažādošanai, jo maina ierasto dienas ritmu, kad ir tikai mācības un treniņi.”

Vakar makšķernieki, slēpotāji un biatlonisti sacensības turpināja. Slēpotāji un biatlonisti sacentās jauktajās stafetēs, un Latvijas jaunsargu komandai pievienojās arī mūsu puses jaunā biatloniste Krista Razgale, kura darbojas arī Jaunsardzē. Pirms gada šajās sacensībās jaunsargu jauktajā distancē uzvarēja K. Razgale un J. Putniņš.

Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles noslēdzās vakar Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā ar hokeja spēli Latvija – Lietuva.

Šādas spēles Latvijā norisinās otro reizi, un tieši Cēsīs 2014. gadā tika atklātas 1. Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles.

Fotoreportāžu no sacensībām skatieties Galerijās.