Ziņas

Sabiedrība

Sacenšas zināšanās un atjautībā

Ja domā, var izdomāt. Komandas sacenšas gan erudīcijā, gan atjautībā.Foto: No albuma

Raunas novadā erudīcijas spēles “Apslēptās zināšanas” otrā kārta pierādīja, ka pavadīt laiku radošā, jautrā domubiedru pulkā ir interesanti.

“Jautras erudīcijas spēles ir populāras pilsētās. Pati tādās esmu piedalījusies. Kāpēc gan tāda nevar notikt Raunā un Drustos? Sporta spēles notiek, tajās sacenšamies, bet varam arī mēroties zināšanās, atjautībā,” stāsta San­ta Kļaviņa – Dukaļska. Viņa ir drustēniete, bet jau vairākus gadus dzīvo un strādā Rīgā. Brīvdienās bieži ir Drustos. Santa uzsver, ka viņai ir aktīva ģimene, kas mājās nesēž un iesaistīties, līdzdarboties aicina arī citus.

“Apslēptajām zināšanām” gada sākumā notika tikai pirmā kārta, tad sākās ierobežojumu laiks. Pirmajā spēlē piedalījās 14 komandas no abiem novada pagastiem. Otrajā kārtā bija desmit. Katrā no četriem līdz sešiem dalībniekiem, kuri vecāki par 18 gadiem.

Ieinteresētība ir liela no abiem pagastiem. Spēlē piedalās uzņēmēju, domes, arī motokluba “Drusti” komanda, draugu pulciņi veido savas. Dalībnieki atzinuši, ka “Apslēptās zināšanas” beidzot kuplā pulkā kopā savedušas abu pagastu aktīvus cilvēkus.

“Parasti jau cilvēki saka – es neko nezinu. Jautājumi ir dažādi, gan tādi, kur atbildes jāzina, nevar izdomāt, un pārējie dalībnieki uzzina kaut ko jaunu, gan tādi, kur vajadzīga atjautība. Otrā spēlē bija manāms, ka komandas noilgojušās pēc kopā būšanas un jautrajām cīņām,” pastāsta Santa un uzsver, ka svarīgākie nav iegūtie punkti un vieta, bet jaukā gaisotnē pavadīts laiks.

Nākamā erudīcijas spēles “Apslēptās zināšanas” kārta notiks Drustos. Tad būs finālspēle , būs arī balvas, kuras tiek turētas noslēpumā gluži kā katra dalībnieka apslēptās zināšanas.