Ziņas

Sports

Sacenšas šautriņu metēji

Aizvadītas Vecpiebalgas šautriņu mešanas čempionātā 5.kārtas sacensības, kurās piedalījās sešas dāmas un 26 kungi no tuvākiem un tālākiem novadiem. Tālāko ceļu uz Vecpiebalgu mēroja Uldis Zeitmanis no Jūrmalas.

Dāmas vispirms aizvadīja divu grupu turnīru, noskaidrojot vietu kārtību tālākai izspēlei pēc divmīnusu sistēmas. Cīņas bija spraigas,

no zaudējuma neizdevās izvairīties nevienai, taču vistālāk tika Zeltīte Strade un Kristīne Kuzmane. Lai arī iepriekšējā kārtā Kristīne bija pārāka, izšķirošajā spraigajā piecu legu cīņā ar 3:2 uzvarēja Z. Strade. Trešajā vietā Avelīna Lāce, tālākajās Zane Zvejniece, Zanda Jurkāne, Kitija Paeglīte.

Z. Strade uzvarējusi visās piecās kārtās un šobrīd kopvērtējumā ir pārliecinošā vadībā ar 40 punktiem. Par otro un

trešo vietu notiek sīva cīņa. Šobrīd ar 33 punktiem otrā ir K. Kuzmane, bet tikai par punktu mazāk A. Lācei.

Kungi vispirms izspēlēja turnīru astoņās grupās, izslēgšanas spēlēs iekļūstot diviem labākajiem. Ļoti pārliecinoši turnīru aizvadīja Ilvars Draulis, kurš Vecpiebalgas čempionātā piedalījās pirmo reizi. Grupu turnīrā zaudējot tikai vienu legu, bet izslēgšanas spēlēs, izcīnot visas uzvaras ar 3:0, viņš kļuva par posma uzvarētāju. Otrajā vietā Gatis Lancers, trešais Agnis Šumakovs, bet labāko sešniekā arī Guntis Kalītis, Mārcis Ciekurs un Oskars Kuzmans.

Pēc piecām aizvadītajām kārtām vadībā ar 46 punktiem izvirzījies G. Kalītis, tikai par pus punktu apsteidzot līdzšinējo kopvērtējuma līderi Jāni Muižnieku. Viņam šis posms nebija veiksmīgs, jo Jānis neizkļuva no apakšgrupas, tādējādi zaudēja vērtīgus punktus. Trešajā vietā ar 37 punktiem Jānis Bačkins, vēl sešniekā Gunārs Zommers

– 32,5 punkti, Ivo Liedeskalniņš – 31, Oskars Kuzmans – 30,5. Blīvie rezultāti liecina, ka turpmāk cīņa kļūs arvien sīvāka.

Jānis Gabrāns