Ziņas

Sabiedrība

Sabiedrības novērtējums motivē tālākam darbam

Svētku diena. Pēc svinīgā pasākuma notika fotografēšanās, kurā kopā ar VUGD vadību foto­grafējās arī Vidzemes brigādes daļu darbinieki, kuri saņēma apbalvojumu vai deva zvērestu. Cēsu daļas kopbildē ugunsdzēsēja glābēja (autovadītāja) palīgs Vitālijs Gorkavčuks (no kreisās), VUGD III pakāpes apbalvojuma zīmi “Par priekšzīmīgu dienestu” saņēmušais vada komandiera vietnieks virsseržants Andris Strazdiņš, Vidzemes brigādes komandieris Andris Kellijs,    VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, Cēsu daļas komandieris Kaspars Dravants un ugunsdzēsēja glābēja (autovadītāja) palīgs Mārtiņš Pats.Foto: Jānis Gabrāns

17.maijā Latvijā tiek svinēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Atzīmējot profesionālos svētkus, vienmēr tiek sveikti labākie darbinieki, šogad atkal bija iespēja to darīt klātienē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vid­ze­mes brigādes ugunsdzēsēji glābēji uz svinīgo pasākumu pulcējās Cēsu daļas telpās. Pasniegt apbalvojumus ieradās VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš un Vidzemes brigādes komandieris Andris Kellijs.

O. Āboliņš, uzrunājot klātesošos, atzīmēja, ka dzīvojam ļoti sarežģītā laikā, tāpēc valstiskā līmenī īpaši tiek aktualizēti dienesta problēmjautājumi: “Tostarp par papildu finansējumu piesaisti gan darbinieku atalgojuma paaugstināšanai, gan iekšējās drošības stip­rināšanai. No valsts puses esam sadzirdēti, bet mani kā dienesta vadītāju īpaši iepriecina tas, ka sabiedrības acīs mūsu dienestam ir ļoti augsts reitings, esam pir­majā vietā starp visām institūcijām, mums uzticas 84 procenti sabiedrības. Tas motivē tālākam darbam, dod spēkus pārvarēt grūtības.”

Kopumā Vidzemes reģiona brigādes amatpersonām pasniegti četri Iekšlietu ministrijas un 60 VUGD apbalvojumi. VUGD III pakāpes apbalvojuma zīmi “Par priekšzīmīgu dienestu” saņēma    Cēsu daļas vada komandiera vietnieks virsseržants Andris Straz­diņš. Ar VUGD Goda rakstu apbalvoti divi Jaunpiebalgas posteņa ugunsdzēsēji glābēji: vada komandiera vietnieks seržants An­drejs Krišjānis un ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Ar­tūrs Razguļājevs.

Kārtējo speciālo dienesta pakāpi – virsseržants – pirms termiņa saņēma Jaunpiebalgas posteņa vada komandiera vietnieks seržants Intars Spalviņš.

Jāatzīmē, ka šodien    Uguns­drošības un civilās aizsardzības koledžā Rīgā Iekšlietu ministrijas Goda rakstu saņem Cēsu daļas vada komandieris virsleitnants Igors Dolgodušs.

Svinīgajā pasākumā Cēsīs uguns­dzēsēja glābēja zvērestu deva 17 vīri, kuri nesen sākuši darbu dienestā. Solījums, kas dots, izvēloties ugunsdzēsēja glābēja profesiju, nozīmē ne tikai apņemšanos profesionāli pildīt dienesta pienākumus, bet arī gatavību to turpināt darīt jebkuros apstākļos. Apņem­šanos būt tiem, kuri arī militāra apdraudējuma gadījumā turpina dzēst ugunsgrēkus un glābt cilvēkus. Zvērestu deva arī divi Cēsu daļas ugunsdzēsēja glābēja (autovadītāja) palīgi Vitālijs Gorkav­čuks un Mārtiņš Pats.

VUGD Vidzemes brigāde teica paldies arī tiem pašvaldību darbiniekiem, kuri aktīvi sadarbojušies ar dienestu aktuālu jautājumu risināšanā. Pateicību saņēma arī Cēsu novada pašvaldības darbinieks, īpašumu apsaimniekošanas speciālists Ilvars Jukēvics.

VUGD priekšnieks O. Āboliņš sarunā ar “Druvu” neslēpa gandarījumu, ka atkal var tikties ar darbiniekiem klātienē: “Šis ir lieliskākais veids, kā komunicēt. Ag­rāk ar vietniekiem braucām uz struktūrvienībām reģionos, lai tiktos ar vīriem, tad bija divi pandēmijas gadi, kas to apturēja. Bet saruna aci pret aci nav aizstājama ne ar ko citu. Man kā iestādes vadītajam tas ļoti daudz nozīmē, man svarīgi ar cilvēkiem uzturēt kontaktu, jo tas motivē strādāt gan viņus, gan mani, jo redzu, ar kādām domām vīri dzīvo, kādas problēmas risina.”

Runājot par dienesta prioritātēm, viņš atzina, ka arī šajā sarežģītajā laikā tās nemainās, mainās tikai to kārtība: “Varbūt kādam lie­kas, ka mūsu dienestu sarežģītā ģeopolitiskā situācija neskar, bet tā nav, jo esam atbildīgi par civilās aizsardzības pasākumu organizēšanu, kas šo mēnešu laikā īpaši aktualizējušies. Redzam, ka ir lietas, kas kardināli jāmaina, kam jāpievērš lielāka uzmanība. Kon­taktējoties ar kolēģiem no Uk­rainas, esam sapratuši, kur jāliek akcenti, lai būtu gatavi kritiskām situācijām.

Savus uzdevumus, pienākumus esam gatavi veikt,    ir vīri, kuriem ir motivācija nākt uz dienestu un strādāt. Bet mums, vadībai, jārūpējas par viņiem, par konkurētspējīgu atalgojumu, par modernu materiāli tehnisko bāzi, par darba apstākļu uzlabošanu. Mana pārliecība, ka ir jāseko līdzi tehniskajām novitātēm, jācenšas iet soli solī ar tehnisko progresu. Esam profesionāls dienests, kas spējīgs reaģēt jebkurā brīdī.”

Jautāts, vai darbu neietekmēs degvielas cenu straujais pieaugums, O. Āboliņš norādīja, ka vēl grūti prognozēt, kāda būs situācija gada beigās: “Ja nebūs pārāk karsta vasara ar daudziem mežu ugunsgrēkiem, ar paredzēto finansējumu varētu iztikt, ja nē, nāksies valdībai prasīt papildu līdzekļus. Mēs taču neteiksim cilvēkiem, ka nevaram braukt uz ugunsgrēku, jo nav degvielas! Protams, cenu kāpums satrauc, tas ietekmē citus mūsu plānus. Ja degvielai atvēlētā nauda netika iztērēta, varējām to izmantot citām vajadzībām, piemēram, aprīkojuma iegādei. Skaidrs, ka šogad degvielas augstā cena apēdīs visu vai lielāko daļu finansējuma.”

Šogad atzīmē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 157. gadadienu. 1865.gada 17.maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā, un šis datums tiek uzskatīts par dienesta dzimšanas dienu.