Ziņas

Sabiedrība

Rūpēties par rokām un kājām

Vasara ir laiks, kad ne tikai cilvēka rokas, bet arī kājas kļūst pamanāmākas. Salona “Jūlija” īpašniece Jūlija Mihailova atzīst, ka visu gadu būtu jārūpējas par ķermeņa, sejas un ādas kopšanu.

Jūlija stāsta, ka klasiskais jeb parastais manikīrs nagiem jātaisa reizi nedēļā, pedikīrs – ik mēnesi. Turklāt salona vadītāja atzīst, ka šobrīd par efektīvāku uzskata tieši sauso manikīru.

“Tā ir, ka lielākoties sievietes par kāju kopšanu sāk domāt tikai pavasarī, kad jākāpj laukā no ziemas zābakiem. Lielai daļai sieviešu ir arī problēmas ar pēdām, āda nereti plaisā, pēdas asiņo. Galvenais atcerēties, ka tad kājas nedrīkst mērcēt. Arī situācijās, ja ir kāju sēnīte, labāk vērsties pie podiatra jeb speciālista ārstnieciskajā pēdu kopšanā un atveseļošanā, kurš izārstēs un profesionāli apkops ikvienas kājas,” stāsta Jūlija un uzsver, ka kājas būtu jālutina vairāk nekā rokas, jo tās nes visu cilvēka ķermeni.

“Ja runājam par kāju kopšanu, jābūt regulāriem apmeklējumiem pie profesionāļa. Noteikti nedrīkst būt tā, ka pēc nagu kopšanas speciālista veikta pedikīra klientam sāp pēdas. Tas nozīmē, ka pēdiņām par daudz ir noņemta āda,” stāsta Jūlija un jautāta, kādēļ tik bieži rodas problēmas ar kāju pēdām, saka: “Iemesli var būt dažādi – nepareiza stāja, liekais svars, nepareizi izvēlēti apavi, kā arī dažādas slimības.”

Runājot par roku un kāju lutināšanu, Jūlija iesaka kājas reizi pa reizei palutināt ar barojošiem krēmiem vai ziedēm.

“Noteikti var izmēģināt roku vai kāju ietīšanu. Barojošs krēms jāuzziež uz rokām, jāuzvelk celofāna cimdiņš, tam pa virsu vēl vilnas cimds. Šādi var pat rokas atstāt uz nakti,” padomos dalās Jūlija, sakot, ka reizi pa reizei arī elkoņus der iesmērēt ar kādu barojošu krēmu.

Runājot par kāju kopšanu, Jūlija stāsta: “Noteikti vajadzētu kājās vilkt tikai kokvilnas zeķes. Plikā kājā ādas apavus nav ieteicams vilkt. Darba laikā kurpes jāpārauj vismaz divas reizes dienā. Krēmu nedrīkst smērēt starp pirkstiem, lai nesasvīst un neveidojas plīsumi. Kājas jāmazgā ar neitrālām jeb bērnu ziepēm, lai bojā neaizietu labās baktērijas. Ja kājas svīst pastiprināti, glāzē ūdens var izšķaidīt ēdamkaroti sodas un katru vakaru pasmērēt pēdiņas. Baseinos, pirtīs noteikti kājās jāvelk čības, lai izvairītos no saslimšanas ar kāju sēnīti. Siltā ūdenī baktērijas izplatās daudz ātrāk,” padomos dalās Jūlija.