Ziņas

Sabiedrība

Rūks motori un ziedēs slēpes

Radoši un interesanti. Pērn sacensībās "Zelta mopēds" lielu skatītāju interesi izraisīja retro mopēdu brauciens, kurā braucēji bija īpaši padomājuši arī par tērpiem.Foto: Māris Buholcs

Cēsu pilsētas svētku trešajā dienā, 24.jūlijā, pilsētā valdīs sports, notiks Sporta svētki, kuros katrs var atrast sev nodarbi, gan piedaloties, gan līdzi jūtot.

Vienības laukumā notiks “Ghetto games” sacensības divos sporta veidos – “Ghetto Floorball” un “Ghetto Basket”. Paralēli tām Vienības laukumā risināsies sacensību “Latvijas Spēcīgākā pilsēta” Cēsu posms, bet dažādas sportiskas aktivitātes dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma piedāvās Cēsu sporta klubi. Sporta svētku ietvaros notiks Cēsu čempionāts brīvajā cīņā, gaidāmi citi interesanti pārsteigumi. Maija parkā mazākie sportot gribētāji varēs piedalīties un izkustēties parkā sarūpētajās aktivitātēs pirmsskolēniem.

Īpaši gribas atzīmēt divus netradicionālākus sporta pasākumus, kas jau pērn pulcēja daudz skatītāju un dalībnieku. Pirtsupītes gravu arī šogad pieskandinās motoru rūkoņa, tur plkst. 12 sāksies moto sacensības “Zelta mopēds 2016”. Pirms sacensībām, gluži kā pērn, notiks parādes brauciens Cēsu ielās. Kā stāsta viens no sacensību rīkotājiem Laimonis Stafeckis, pēc veiksmīgās pagājušā gada pieredzes šogad tas ieguvis Latvijas čempionāta posma statusu: “Jāteic, ka “Zelta mopēds” vienlaikus ir gan nopietnas sacensības, gan šovs, jo vienā no disciplīnām sportisti sacenšas ar retro motocikliem. Šajā disciplīnā dalībnieki izpaužas arī ar fantāziju tērpos, kas skatītājiem ļauj baudīt aizraujošu šovu.”

Bez retro klases sportisti startēs šādās klasēs: sporta klase, 52A standarts, 45 standarts līdz 16 gadiem un no 16 gadiem, būs arī meiteņu/sieviešu klase. Katram dalībniekam neatkarīgi no ieņemtās vietas būs kāda sacensību sponsoru balva, īpaši tiks apbalvoti dalībnieki ar izteiksmīgākajiem un interesantākajiem tērpiem.”Vēl ir laiks pameklēt kādu mopēdu, kas varbūt garāžā gaida savu kārtu. Šī ir lieliska iespēja atkal atcerēties, kā ir braukt ar mopēdu. Jānožēlo nebūs, ja izdosies tikt līdz trasei, balva garantēta,” saka L.Stafeckis.

Papildu sacensībām visas dienas garumā būs aktivitātes arī bērniem – atrakcijas, kā arī riteņbraukšanas sacensības braucienu starplaikos trijās grupās līdz 5 gadiem, no 5 līdz 8 gadiem un no 8 līdz 12 gadiem. Lai sportistiem un dalībniekiem pasākums būtu bez maksas, tā organizēšanu atbalsta gan Cēsu pašvaldība, gan daudz un dažādi sponsori, kuriem rīkotāji saka vislielāko paldies.

Kad motori būs izrūkuši, aizraujošs pasākums notiks Vienības laukumā, kur plkst. 15:30 startēs vasaras slēpojums “Ziedošās slēpes”, kurā aicināts piedalīties ikviens. Tā teikt, ja neizdodas atrast mopēdu, var atrast slēpes un izmēģināt spēkus slēpošanā ar parastajām slēpēm pa asfaltu. Ja slēpju nav, tās var pagatavot arī pats, vienlaikus domājot par vizuālo noformējumu, jo dalībnieki sacentīsies par divām nominācijām – veiklākais slēpotājs un oriģinālākais slēpotājs, ko noteiks skatītāju balsojums. Sporta svētku rīkotāji sola, ka uzvarētājiem nominācijās būs ļoti noderīgas balvas.
Sporta svētki noslēgsies plkst. 16 ar apbalvošanas ceremoniju Vienības laukumā.