Ziņas

Sabiedrība

Rūķi pasniedz dāvanas pa logu

RADOŠI. Šogad dāvanu pasniegšana ir radošs darbs. Ziemassvētku veltes dienas centra jauniešiem pa logu ar latvju zīmēm austām jostām nogādā sieviešu kluba dalībnieces Ineta Ozoliņa, Ieva Vībante un Irita Krišjāne.Foto: Iveta Rozentāle

Šogad dāvanu devējiem jādomā radoši, kā sarūpētās veltes nogādāt saņēmējiem.

Sieviešu kluba “Y’s Women club Cēsis” rūķu meitenes ik gadu sveic Cēsu Invalīdu habilitācijas – dienas centra jauniešus, sagatavojot īpašus priekšnesumus, bet šogad, lai jauniešus varētu sveikt droši, ievērojot epidemi­oloģiskās prasības, dāvaniņas tika pasniegtas pa logu. Daļa jauniešu uz brīdi piesteidzās pie loga, lai saņemtu sev domāto un dalītos priekā. Pārējās dāvaniņas saņēma un jauniešiem vēlāk pasniedza centra vadītāja Ērika Doben­ber­ga.

Dienas centrā katru dienu nav vairāk par pieciem no kopumā deviņiem jauniešiem, kas te parasti darbojas. Ar viņiem ir trīs darbinieki, izveidots grafiks, lai jaunieši varētu izmantot dienas centra piedāvājumu arī ārkārtējās situācijas laikā. Priekšroka tiek dota tiem, kuru vecākiem jāstrādā. Ērika Dobenberga atklāj, ka uz svētkiem bija iecerēta plaša programma, pateicoties uzņēmējai Beātei Bringulei, jau bija iestudētas izrādes: “Diemžēl pirms pāris nedēļām tika nolemts, ka kora nodarbības nedrīkst notikt, tāpēc šoreiz izrādes nebūs. Tomēr eglīte būs, un Ziemassvētku gars pie mums ir klātesošs. Ar sociālo rehabilitētāju Sandru Upīti esam sarūpējušas saldumu paciņas, jaunieši ir sagatavojuši dzejolīšus, viņi vienmēr ļoti atbildīgi mācās un apliecina savas prasmes un spējas. Tas vienmēr ir tāds skaists brīnums.”

Dienā, kad jaunieši saņēma sieviešu kluba dāvanas, īpašu sveicienu bija atsūtījusi arī sertificētā deju un kustības terapeite Una Reķe, kas uz terapijas sesijām brauc no Rīgas. Centra vadītāja teic: “Una bija atvēlējusi laiku garai vēstulei, kuru var lasīt starp rindiņām, tajā ielikta dziļa doma, kad saproti, ka cilvēks dara no sirds savu aicinājuma darbu. Un cilvēku ar plašu, siltu sirdi, kas jauniešus vērtē kā līdzīgus, ir daudz, arī sieviešu kluba dalībnieces, ar kurām mums izveidojusies laba sadarbība vairāku gadu garumā.”

Sieviešu kluba pārstāve Ineta Ozoliņa jauniešiem un dienas centra darbiniekiem vēlēja veselību un neizsīkstošu optimismu, pateicās par darbu jauniešu labā. “Druvai” viņa piebilda, ka dāvaniņas jauniešiem palīdzēja sarūpēt Dānijas māsu kluba “Lem­vig” dalībnieces, tāpat arī katrs saņēma keramikas izstrādājumus, sieviešu kluba dalībnieces sagādāja saldumu paciņas un katram jaunietim dāvā arī to, ko viņš klusu vēlējies – vai tās būtu guaša krāsas vai zeķes, vai cepure.”

Dienas centra vadītāja teic, ka jaunieši šo laiku pārdzīvo braši un, lai gan viņiem nav obligāti jānēsā maska, lielākā daļa to grib darīt, jo jūtas atbildīgi sabiedrības priekšā. Ērika Dobenberga gan ar smaidu teic, ka reiz meiteņu atpūtas stūrītī viena no jaunietēm teikusi: “Ak, kaut tas kovids ātrāk beigtos!” Vadītāja darbu dienas centrā redz kā ļoti radošu un daudzpusīgu: “Tāpēc tas man ļoti patīk. Varu būt universāla darbiniece: gan aktrise, gan aprūpētāja, gan pedagoģe, gan laiku pa laikam psiholoģe. Ļoti ceram, ka kopā ar sieviešu klubu jau plašākā lokā varēsim svinēt Lieldienas vai Jāņus, kā arī nākamos Zie­massvētkus sagaidīt jaunajā daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *