Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Rūjienas saldējums” plāno renovēt ražotni

Saldējuma ražotājs “Rūjienas saldējums” līdz 2019.gadam plāno renovēt ražotni, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Igors Miezis. Investīciju projekts par ražotnes renovāciju ir apstiprināts Lauku atbalsta dienestā – kompānija ražotnes renovācijai piesaistīs Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada beigām. Patlaban notiek projektēšanas darbi, un ražotnes ēkas renovācija varētu sākties nākamgad pavasarī.

Pēc Mieža teiktā, projekta mērķis ir savest kārtībā ražošanas ēku, lai tā būtu funkcionāli efektīva un estētiski labi izskatītos. Tostarp paredzēts nomainīt jumtu, renovēt fasādi un veikt remontu, kā arī ēku siltināt. Ieguldītās investīcijas sākotnēji nekādu atdevi nedos, bet ilgtermiņā ēkas renovācija ir būtiska, ja uzņēmums vēlas saglabāt ražotni Rūjienā, teica Miezis.

Viņš piebilda, ka projekta rezultātā diezgan būtiski samazināsies arī energoizmaksas, jo tiks nomainīti vecie logi un veikti citi pasākumi, kas aizkavēs siltuma zudumu. Tomēr precīzas aplēses, cik lielā mērā samazinās energoizmaksas, viņš pagaidām atturējās nosaukt.

Miezis pagaidām neatklāja arī to, kāds ir investīciju projekta realizācijā plānotais investīciju apmērs. Tomēr norādīja, ka ar noteiktām izmaksām ir jārēķinās. “Mēģināsim pēc iespējas visu ekonomiskāk darīt, bet, ja liekam jumtu vēsturiskai ēkai, nevaram likt pašu lētāko,” skaidroja “Rūjienas saldējums” valdes priekšsēdētājs.

LETA jau vēstīja, ka “Rūjienas saldējums” pagājušajā gadā strādāja ar 1,161 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 240 176 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

“Rūjienas saldējums” ir dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 507 431 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igors Miezis.