Ziņas

Sabiedrība

Rūjienas novadā ugunsgrēkā cieš divi cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 20.novembra plkst. 6.30 līdz 23.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Sestdien plkst. 17.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Alojas novada Alojas pagastu, kur dega nojaukts šķūnis un gulšņi 80m² platībā. Plkst. 21.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 4.35 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 65m² platībā. Plkst. 6.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.08.50 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novadu, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pagrabā esošajā katlu telpā dega dīvāns 5m² platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas maskas, no piedūmotajām telpām izglāba četrus cilvēkus, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.10.28 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja astoņi Mazsalacas, Rūjienas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, kā arī četri Naukšēnu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Mājoklī bija uzstādīti dūmu detektori, kas ļāva nelaimi pamanīt savlaicīgi.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Umurgas pagastā, kur dega sausā zāle 0,5m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī trīs vietās Vidzemē, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki (šādi izsaukumi tika saņemti uz Cēsīm (divi), kā arī uz Valkas novadu).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 120 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 57 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.