Ziņas

Sports

Rūdim Balodim – divi sudrabi

Sudrabs. Baltijas kausa izcīņā vasaras biatlonā Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdis Balodis (no kreisās) gan sprintā, gan distancē ar kopējo startu izcīnīja sudraba medaļu sīvā konkurencē ar Lietuvas sportistiem. Foto: no albuma

Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā aizvadīta Baltijas kausa izcīņa vasaras biatlonā, kas bija arī Lietuvas čempionāts.

Tādējādi dalībnieku vidū galvenokārt Latvijas un Lietuvas biatlonisti ar dažu Igaunijas sportistu piedalīšanos. Ziemeļu kaimiņi gan uz godalgotām vietām šoreiz nepretendēja, tās sadalīja latvieši un lietuvieši.

Paraugoties divu dienu sacensību statistikā, pirmajā dienā sprints, otrajā – distance ar kopējo startu, uzvarētāju tituli sadalījās līdzvērtīgi, desmit Latvijai, desmit Lietuvai. Ja skatās visu medaļu kopējo bilanci, te gan latviešiem neliels pārsvars 32:26. Dalībnieku vidū arī daudzi Cēsu Sporta skolas audzēkņi, tiesa, šoreiz medaļu sadalē īsti iesaistīties neizdevās, lai arī sacensības notika it kā pašu mājās.

Iepriecināja Rūdis Balodis, kurš M19 grupā abās dienās izcīnīja sudraba medaļas. Sprintā viņš tikai 3,8 sekundes zaudēja uzvarētājam lietuvietim Ņikitam Romanovam. Abi distancē kļūdījās trīs reizes, Rūdim visas kļūdas pirmajā šautuvē, tomēr distancē Lietuvas biatlonists bija nedaudz ātrāks. Distancē ar kopējo startu nācās atzīt cita lietuvieša Maksima Fomina pārākumu. Jāteic, ka šoreiz Rūdis distancē bija ātrāks par sāncensi, bet četras kļūdas (M. Fominam – viena) neļāva izcīnīt uzvaru. Sprinta uzvarētājs Ņ. Romanovs palika aiz R. Baloža, lai gan arī pieļāva četras kļūdas.

Vēl var atzīmēt Cēsu Sporta skolas bijušā audzēkņa, tagad Latvijas izlases dalībnieka Roberta Slotiņa trešo vietu sprintā, kuru apsteidza vien divi Lietuvas izlases biatlonisti – Tomas Kaukens un Vitauts Strola. Masu startā R. Slotiņš nestartēja. NO CPSS audzēkņiem labāko sešniekā vēl spēja iekļūt Ieva Vaļska, kurai 15 grupā 5.vieta.