Ziņas

Redzeslokā

Rudens ražas svētki Vaivē   

Tirdziņā. Jolanta Sausiņa (no kreisās) stāsta tirdziņa saimniecei Indrai Kumsārei par sastāvdaļām, kas tiks izmantotas čili meistarklasē.Foto: no albuma

Pie Vaives tautas nama aizvadīts Rudens ražas svētku tirdziņš. Pērn šī tradīcija tika uzsākta, arī šogad pie “Kaķukroga” valdīja ne tikai tirgošanās, bet arī muzikāli rosīga atmosfēra.

Kā stāsta Cēsu kultūras centra kultūras projektu vadītāja Kristīne Timermane-Malēja, bijis vairāk apmeklētāju nekā pērn, jo nu jau pasākums zināms no pagājušā gada, ticis piedomāts, lai tie, kuri brauc pa Veclaicenes šoseju, labāk redzētu informāciju.

Tirgotāju skaits neliels, bet, kā norāda K. Timermane – Malēja, nav uzstādījums šo padarīt par masu pasākumu, bet veidot kā jauku rudens tirdziņu, kur ir gan tirgošanās, gan    muzikāli sveicieni, gan cits piedāvājums: “Lai tirdziņš būtu vienotā stilā, izvietojam vienādas nojumes, mums tādas ir 20, tāpēc arī vairāk tirgotājus neņemam. Aicinām piedalīties tuvākās apkaimes zemniekus un amatniekus. Šogad gādājām, lai piedāvājums būtu iespējami dažāds, tad arī apmeklētājiem ir interesantāk un pa­dsmit tirgotāji spēj piedāvāt plašu klāstu.”

Bija ne tikai tirgošanās. Varēja iziet “Minammīklu” taku, kur, atbildot uz jautājumiem par Miķeļdienu un latviešu tautas tradīcijām, atrisināt krustvārdu mīklu. Amatu mājas pārstāves rādīja, kā noaust zāļu paklāju, kā mezglošanas tehnikā pagatavot rokassprādzi. Jolanta Sausiņa vadīja meistarklasi par to, kā savaldzināt čili.

Tirdziņa gaitā bija sveicieni no amatiermākslas kolektīviem, sanākušos priecēja pūtēju orķestris “Cēsis”, Vaives tautas nama ansamblis “Tieši tāpēc”, uzstājās deju kolektīvi “Vaive”, “Raitais solis”, “Saulgrieži”, muzicēja “Kociņu kapella”, bet par tirdziņa apmeklētāju un dalībnieku možo garu gādāja saimniece Indra Kumsāre.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *