Ziņas

Sabiedrība

Ruckas muižas vasaras viesi

Foto: no albuma

Ruckas muižā Cēsīs ierīkotais mākslinieku rezidenču centrs atklājis darbības otro sezonu.

Tāpat kā pagājušajā vasarā, bet jau

ar lielāku vērienu, sastādīts sezonas notikumu plāns. Tie būs daudzveidīgi kultūras un mākslas pasākumi, tajā skaitā radošu personību uzņemšana Cēsīs ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Pirms nedēļas Ruckas muižā satikās un par kopīgiem radošajiem plāniem šai vasarai vienojās

Latvijas un Norvēģijas fotogrāfi un antropologi. Nolemts, ka latvieši dosies uz Norvēģiju, lai tur portretētu tautiešus, kuri strādā Skandināvijā. Savukārt norvēģi no Bergenas un Oslo, jau mājās esot, izzinājuši, kur Latvijā sastopami viņu tautieši, ko viņi Latvijā dara, un vakar no Cēsīm radošie tandēmi – antropologs un fotogrāfs

– devās veidot divu medicīnas studentu un vienu Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvja portretu.

Šāds starptautisks, radošs pētījums iespējams, pateicoties Ruckas mākslas centra izstrādātajam projektam “Dzīve kustībā”, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programma.

Noslēgumā projekta radošie pārstāvji atkal satiksies Cēsīs. Mākslas centrs Ruckas muižā būs pirmais, kur sabiedrība ieraudzīs fotogrāfijas, dzirdēs

audio un video ierakstus, kas stāsta par norvēģu darbu, mācībām un iedzīvošanos Latvijā, kā arī latviešu dzīvi un darbu dažādās Norvēģijas vietās. Izstāde atklās cilvēku attieksmi un spēju iedzīvoties atšķirīgas vides kultūrā un tradīcijās.

Maija sākumā nedēļas garumā Ruckas muižu vasaras skolas organizēšanai nolūkojis Latvijas Jaunā teātra institūts. Jūnija sākumā Cēsīs atkal apmetīsies Laikmetīgās mākslas centra vasaras skolas dalībnieki. Jūlija vidū Ruckas muižā atradīsies kultūras žurnālistu vasaras skola, bet jūlija beigās te sabrauks topošie

arhitekti no dažādām valstīm

uz RTU ikgadējo starptautisko arhitektu vasaras skolu. Augusta otrajā pusē

Cēsis par satikšanās un darbošanās vietu izraudzījusies Rīgas Stradiņa universitāte, lai sarīkotu topošo Baltijas antropologu vasaras skolu.

Šāds radošs, starptautisks pētījums iespējams, pateicoties nodibinājuma “Elm Media” izstrādātajam projektam “Dzīve kustībā”, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programma LV04″Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”.

 

Mairita Kaņepe