Ziņas

Sports

Rūc motori, un sniegi šķīst

Siltā un saulainā februāra svētdienā Cēsīs, Pirtsupītes gravā, aizvadītas “Red Bull Twitch'n'Ride” skijoringa sacensības, kas pulcēja 136 skijoringa ekipāžas un daudzus simtus skatītāju.

Sacensību vieta kā radīta šādiem pasākumiem, jo pārredzamība lieliska, no atsevišķām vietām bija iespējams sekot norisēm gandrīz visos distances posmos. Viens no sacensību rīkotājiem Artis Rasmanis ar savu komandu bija paveikuši lielu darbu, lai skijoringa šovs izdodos teicams. Viņi ķēra vai katru sniega pārslu, regulāri blietējot, piebraucot distanci, veidojot cietu segumu. Kādā mitrā distances posmā vīri ar ķerrām pat stūma sniegu, lai sagatavotu atbilstošu segumu. Divas pēdējās naktis uznāca neliels sals, kas palīdzēja trasi saglabāt vajadzīgajā kvalitātē, sniega pietika līdz pat pēdējam finālbraucienam. Savukārt saulainā diena atvilināja skatītājus no tuvienes un tālienes.

“Acīmredzot ar labām domām arī no augšas kāds nāk palīgā, lai viss izdotos,” teica A. Rasmanis. “No dalībniekiem dzirdēju tikai labus vārdus par trasi, kura bija tehniski sarežģīta un kurā sportistiem bija jādomā, kā labāk un pareizāk izbraukt. Viena vārdā sakot – izdevās!”

Arī A. Rasmanis startē skijoringā, taču gūtā trauma lika šoreiz būt tikai rīkotājam un skatītājam. Taču arī tas ļāvis gūt pozitīvas emocijas: “Īpašs brīdis bija pašā sākumā, brīvajos treniņbraucienos, kad trasē bija visas ekipāžas. Visa trase bija pilna ar motocikliem, nebija nevienas tukšas vietas, viens pēc otras rindā. Kāds sarēķinājis, ja šīs ekipāžas saliktu vienu aiz otras, rinda būtu vairāk nekā kilometru gara!”

Pasākums aizvadīts, bet A. Rasmanis jau domās ir nākamā gada norisēm. Jau piefiksēts, ko uzlabot, lai braucējiem un skatītājiem būtu vēl interesantāk. Atliek tikai cerēt uz sniegotu ziemu.

Jānis Gabrāns